Уникална драма в Лисабон: Сърбия разплака Роналдо и цяла Португалия (ВИДЕО)

• световни квалификации-
  • катар 2022

Сърбите биха с 2:1 и се класираха директно за Световното първенство в Катар

Уникална драма в Лисабон: Сърбия разплака Роналдо и цяла Португалия (ВИДЕО) - 1

Сърбия победи драматично Португалия с 2:1 насред Лисабон и се класира директно за Световното първенство в Катар през 2022 година.

Сърбите изостанаха още в началото, но успяха да сътворят знаменит обрат и с гол в последната минута смълчаха трибуните на стадион "Луш".

Двубоят започна отлично за домакините, които успяха да открият резултата още във 2-ата минута. Ренато Санчес напредна с топката и с прецизен изстрел зарадва домакинските привърженици.

В 33-ата минута резултатът бе изравнен. Офанзивният халф на Аякс Душан Тадич стреля от дъгата на наказателното поле, но ударът му не изглеждаше твърде труден за спасяване. Опитният Руи Патрисио не реагира добре и топката мина покрай ръцете му за 1:1.

Двубоят отиваше към равенство и изглеждаше, че домакините все пак ще се докопат до скъпоценната точка, когато в 90-ата минута бяха шокирани. Тадич центрира отлично към далечната греда, където резервата Александър Митрович засече с глава и хвърли цяла Сърбия в екстаз.

С победата Сърбия събра 20 точки в актива си и се класира директно за Мондиала в Катар, а портгалците останаха втори със 17 и ще трябва да минават през ситото на баражите.

В другия мач от групата Ирландия победи Люксембург с 3:0 като гост и зае 3-то място.