Милан подчини Интер в дербито на Серия А (ВИДЕО)

• милан-
  • интер-
  • серия а-

Иван Перишич изведе "нерадзурите" напред, но с два бързи гола на Оливие Жиру "росонерите" обърнаха мача в своя полза

Милан подчини Интер в дербито на Серия А (ВИДЕО) - 1

Милан победи Интер в 1:2 в дербито от 24-ия кръг на Серия А. Иван Перишич изведе "нерадзурите" напред, но с два бързи гола на Оливие Жиру "росонерите" обърнаха мача в своя полза.

Домакините стартираха по-добре и още в 10-ата минута пратиха топката във вратата на Менян, но попадението на Дъмфрис бе отменено заради засада.

В средата на първата част Лаутаро Мартинес се озова на обещаваща позиция, но противниковата защита се намеси без проблем. Малко след това Николо Барела пропиля страхотна възможност, след като стреля от границата на наказателното поле, но топката прелетя на сантиметри от лявата греда.

Две минути по-късно последва нов шанс за "нерадзурите". Този път Дензъл Дъмфрис овладя тънък пас и стреля твърде леко към вратата на Менян и не успя да затрудни френския страж.

След половин час игра Милан пое контрола на топката и опита постепенно изграждане на атаки. В 35-ата минута Сандро Тонали си освободи пространство и опита късмета си с удар от дистанция, но Самир Ханданович се отчете с брилянтна намеса.

Интер отвърна моментално с нов пропуск на Лаутаро. Защитата на Милан му подари свободно пространство аржентинецът побърза да изстреля снаряд от далечно разстояние, който обаче отново не можа да преодолее Менян, който изби в ъглов удар.

Секунди по-късно Иван Перишиш откри резултата. Чалханоолу центрира от корнера, а хърватският национал бе оставен абсолютно сам и от воле прати топката в долния десен ъгъл на вратата.

След подновяването на играта Николо Барела пое перфектен пас и стреля от разстояние, но ударът му бе блокиран от защитата в "червено-черно".

В 75-ата минута Милан изравни резултата чрез Оливие Жиру. "Росонерите" отнеха топката от противника и се понесоха в атака. Браим Диас стреля към вратата, но топката рикошира към Бастони и се озова в краката на Жиру, който с лекота я чукна в мрежата на Ханданович.

Три минути по-късно Милан вече водеше в резултата с нов гол на Оливие Жиру. Нападателят получи топката в наказателното поле, обърна се и с бърза реакция промуши топката в долния ляв ъгъл.