• борусия дортмунд-
  • лига европа

Шотландците напълниха трибуните на „Айброкс“, за да възродят духа на футбола в началото на края за пандемията

Ново шоу с участието на публиката между Рейнджърс и Борусия Дортмунд - 1

Рейнджърс и Борусия Дортмунд изиграха може би най-интригуващият двубой в плейофната фаза от Лига Европа, завършвайки 2:2 в реванша и 6:4 в общия резултат в полза на шотландците.

Джеймс Таверние реализира дузпа в 22', а Джуд Белингам ознаменува страхотната си игра с попадение десетина минути по-късно.

Дани Мален пък направи пълен обрата за „жълто-черните“, възползвайки се от отличен пас отново на Белингам.

След почивката шотландският гранд се върна в срещата с нов гол на Таверние, превръщайки аванса в общия резултат в непосилен за гостите от Германия.

Райън Кент можеше дори да спечели срещата за Рейнджърс, но голът му бе отменен след намесата на ВАР.

В последните минути Марко Розе пусна всичко налично в предни позиции, за да преследва успеха, но до нов гол така и не се стигна с оглед огромният брой контузени. В това число бяха Аканджи, Загаду, Рейна, Холанд и Шмелцер.

В крайна сметка Рейнджърс заслужено продължава напред и гледа уверено към 1/8-финалите в Лига Европа.