• борусия дортмунд-
  • аугсбург-
  • 1:1-
  • бундеслига

Дортмундци остават втори в класирането на първенството с 50 точки, на осем от лидера Байерн

Борусия Дортмунд не изневери на себе си с нова грешка в Бундеслигата - 1
Снимка: EPA/БГНЕС

Борусия Дортмунд загуби ценни точки в битката за титлата в Бундеслигата. „Жълто-черните” стигнаха едва до 1:1 при гостуването си на Аугсбург. Срещата беше от 24-ия кръг.

Торган Азар даде аванс на вестфалци в 35-ата минута, а в 78-ата минута Ноа-Йоел Сьоренсен-Базее изравни.

Така Дортмунд остава втори с 50 точки, на осем от лидера Байерн. Аугсбург вече е над чертата с 23 точки.

В 10-ата минута Михаел Грегорич беше близо до гол, но с глава не успя да се разпише. Малко след това Рафал Гикевич се справи с шут на Махмуд Дауд.

В 35-ата минута „жълто-черните” поведоха след индивидуален пробив и хубав удар на Торган Азар.

В началото на втората част Гикевич отново се прояви, като спаси удар от близка дистанция на Донийл Мален.

В 78-ата минута домакините изравниха. След серия от рикошети топката се озова в Ноа-Йоел Сьоренсен-Базее, който вкара за крайното 1:1.

В другия мач от Бундеслигата, игран днес, РБ Лайпциг победи като гост Бохум с 1:0.