• камерън нори

Манакорецът завоюва 500 точки за световната ранглиста и ще прибере чек на стойност 367,630 щатски долара

Годината за Надал става все по-добра! Матадора триумфира и в Акапулко - 1
Снимка: EPA/БГНЕС

След като през януари спечели "Аустрелиън Оупън", Рафаел Надал спечели титлата от турнира "Мексикан Оупън" в Акапулко. 35-годишният испанец победи на финала британеца Камерън Нори, след като се наложи с 6:4, 6:4. Срещата продължи малко по-малко от два часа. Това е четвърти трофей за Матадора от този турнир, след като той преди това триумфира и през 2005, 2013 и 2020 година.

Мачът започна равностойно, като в началото всеки печелеше подаването си. В петия гейм обаче Надал рязко вдигна нивото в играта си и хвана неподготвен Нори при негов сервис. Британецът не успя да удържи натиска на своя съперник и допусна първия пробив в мача. Това бе достатъчно за Рафа да поеме контрола над сета и да го спечели без особени колебания с 6:4, взимайки своите подавания.

Вторият сет бе доста по-различен и започна с размяна на пробиви. Първо Надал спечели при сервис на британеца, но веднага след това Нори възстанови равенството, връщайки пробива при сервис на испанеца.

Надал обаче не се притесни от това развитие и направи нови два пробива, с които поведе до 5:2. Тогава Матадора имаше шанс да сервира за мача, но изненадващо ръката му трепна и той не успя да приключи мача, а позволи на Нори да върне единия от пробивите за 5:3.

След това британецът спечели и своето подаване и принуди Надал за втори път да сервира за мача. Този път обаче грешка нямаше и испанецът най-накрая сломи съпротивата на своя съперник, печелейки и втория сет с 6:4.

Така Надал завоюва 500 точки за световната ранглиста и ще прибере чек на стойност 367,630 щатски долара. За Нори остана утештилната награда от 184,640 долара.