• рома-
  • специя-
  • 1:0-
  • серия а

"Римските вълци" вече са на шестото място в класирането на италианската Серия А с 44 точки

Драматична победа за Рома - 1
Снимка: EPA/БГНЕС

Рома страда доста, но все пак стигна до драматичен успех при визитата си на Специя. "Джалоросите" се нуждаеха от дузпа дълбоко в добавеното време, за да стигнат до трите точки. Жозе Моуриньо не води столичани, защото изтърпява наказание. Неизползвана резерва за домакините остана Петко Христов.

Тами Ейбрахам беше героят за римските "вълци", след като реализира дузпа в 99-та минута. Дълбоко в добавеното време ВАР се намеси и отреди наказателен удар за столичани, като нападателят на "джалоросите" беше хладнокръвен от 11-те метра.

Още през първото полувреме пък Специя остана с човек по-малко. Кевин Амиан си изпроси два жълти картона в рамките на шест минути и направи задачата на Специя много сложни и те бяха на път да измъкнат ценна точка, но в крайна сметка останаха с празни ръце.

Рома пък вече е на шестото място в класирането с 44 точки - наравно с Аталанта, но бергамаските са с два мача по-малко.

В другите два мача от Серия А днес - Верона победи Венеция с 3:1, а Болоня спечели срещу с Торино с 2:1.

В момента се играе двубоят между Лацио и Наполи.