Бой, кръв и червени картони на мач в Павликени

• партизан червен бряг-
  • футбоол

Ето какво разказа играещият треньор на Партизан Любомир Иванов

Бой, кръв и червени картони на мач в Павликени - 1

Отборът на Павликени спечели у дома с 3:0 срещу Партизан (Червен бряг) в двубой от 29-ия кръг на Северозападната Трета лига. Мачът беше съпътстван с грозни сцени, бой, кръв и червени картони. Срещата започна с превес за гостите, като Борислав Иванов пропусна да вкара с глава още в началните секунди. После и съотборника му Христо Димов се размина с попадение.

До почивката Йордан Йорданов и Георги Христов пък можеха да реализират за Павликени след статични положения. Димо Атанасов откри резултата в 60-ата минута от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Стефан Гинчев. Червенобрежкият тим веднага тръгна напред. Гинчев обаче беше изведен сам срещу вратаря и удвои в 75-ата минута. Накрая влезлия като резерва Александър Танков получи топката зад защитата и също се разписа. Дотук със спортно-техническите достойнства.

За останалото разказа пред Sportal.bg играещият треньор на Партизан Любомир Иванов.

„В 44-ата минута вратарят на Павликени Венцислав Димитров изблъска в гръб нашия състезател Георги Петков при спряна игра. Съдията, които се справи отлично през първото полувреме, показа на двамата жълти картони. След последния му сигнал за първата част тръгнахме към съблекалните. В тунела Венцислав Димитров изчака Георги Петков, удари го и двамата се сбиха. От нашия отбор тръгнаха да ги разтървават. От трибуните слязоха фенове на терена и около тунела. Резервният ни състезател Милен Тонев беше повален и удрян от футболистите на Павликени Тодор Чирпанов и Атанас Фиданин. В същото време цялото лице на Георги Петков вече беше в кръв. Делегатът на срещата Светослав Стефанов ни успокои, че всеки ще си получи заслуженото. Помислихме си, че мача ще бъде прекратен. Не стана обаче. Съдията ни извика да излизаме за второто полувреме. Съобщи ни, че отстранява с червени картони Венцислав Димитров и Георги Петков, а санкционира с жълти картони Милен Тонев и Тодор Чирпанов. Попитах го защо не ги отстрани и тях, но отговор не получих. Той е известен – защото Павликени щеше остане с девет футболисти на терена. С този двоен аршин, съдията отсъждаше през цялото второ полувреме. В 59-ата минута не свири дузпа за нас за нарушение срещу Христо Димов. Секунди по-късно при идентичен фаул срещу Стефан Гинчев отсъди дузпа и Димо Атанасов откри резултата. Не знам защо продължаваме да се ядосваме, като нищо не се променя. Тенденциозното съдийство в този мач ни лиши от двама основни футболисти за полуфинала в сряда за купата на Аматьорската футболна лига срещу Витоша (Бистрица). Сигурен съм, че ако тези покъртителни сцени се бяха разиграли в Червен бряг, мача щеше да бъде прекратен и присъдена служебна загуба за домакина. Днес не се случи, защото съдиите са от Велико Търново, само на 30 км от Павликени. Знаем, че Павликени имат поставена цел – шесто място в крайното класиране, но не това е начина да я постигнат“, заяви Любомир Иванов.

Стартови състави:

Павликени: 1. Венцислав Димитров, 32. Атанас Фиданин, 17. Ивайло Маринов, 3. Георги Христов, 5. Йордан Йорданов, 8. Даниел Йорданов, 22. Тодор Чирпанов, 25. Димо Атанасов, 11. Красен Трифонов (капитан), 77. Мартин Ширтев, 7. Стефан Гинчев.

Партизан – 12. Веселин Ганчев, 7. Калоян Тодоров, 16. Галин Великов (капитан), 17. Момчил Стоянов, 14. Борислав Иванов, 3. Георги Петков, 21. Димитър Димитров, 11. Любомир Иванов, 20. Дилян Димитров, 5. Петьо Славчев, 9. Христо Димов.