• байер леверкузен-
  • шампионска лига

Белгийците постигнаха една от славните си победи в евротурнирите

Брюж шокира беззъбия Леверкузен - 1

Отборът на Брюж постигна една от славните си победи в европейските клубни турнири, побеждавайки с 1:0 Байер Леверкузен още в началото на груповата фаза на Шампионската лига.

Абакар Сила вкара единственото попадение в срещата малко преди почивката между полувремето, а гол на Патрик Шик по-късно бе отменен заради засада.

Момчетата на Херардо Сеоане на хартия бяха далеч по-добрият тим с оглед огромната класа в предни позиции, но на практика тези на Карл Хьофкенс бяха много по-фокусирането и готовите за тази среща.

Този резултат по всяка вероятност ще направи Група B от турнира много интересна, защото в другия мач Атлетико Мадрид едва успя да победи Порто с попадения в добавеното време.