Кавани вкара първите си два гола за Валенсия, но те не стигнаха за победа

• единсон кавани-
  • валенсия-
  • елче-
  • ла лига

"Прилепите" завършиха 2:2 у дома с последния Елче в мач от деветия кръг на Ла Лига

Кавани вкара първите си два гола за Валенсия, но те не стигнаха за победа - 1

Единсон Кавани вкара първите си два гола за Валенсия в Ла Лига, но "прилепите" завършиха 2:2 у дома с последния Елче в мач от деветия кръг.

В 26-ата минута стражът на Валенсия - Гиорги Мамардашвили извърши нарушение, което доведе до дузпа за гостите . Зад топката застана Пере Мия, който изчака грузинецът да се хвърли в обратния ъгъл преди да прати топката във вратата му за 0:1.

В 39-ата минута и Валенсия получи дузпа, която бе превърната в гол от Единсон Кавани. В края на седемте минути на първата част Кавани даде аванс своя отбор, засичайки центриране с глава.
След почивката гостите бяха по-добрият отбор и заслужено стигнаха до точката. В 65-ата минута Пере Мия не остави шанс на Мамардашвили и с глава изравни за крайното 2:2.

След равенството Валенсия е на седма позиция в класирането с 14 точки, докато Елче е последен със само три точки. По-рано през деня Жирона и Кадис завършиха 1:1.