• байерн мюнхен-
  • шалке-
  • бундеслига

Головете за 2:0 бяха дело на Серж Гнабри и Ерик Чупо-Мотинг

Байерн Мюнхен с десета поредна победа във всички турнири, мина и през Шалке (ВИДЕО) - 1

Отборът на Байерн Мюнхен победи с 2:0 като гост тима на Шалке 04. Това е десета поредна победа във всички турнири за баварците. Головете са дело на Серж Гнабри и Ерик Чупо-Мотинг.

Шалке опита да затрудни гостите още в началото на двубоя. В 5-ата минута те направиха няколко опита да сторят това с центрирания като първо Мариус Бюлтер опита, а след това и Тобиас Мор изпрати дълга топка към наказателното поле на баварците. И двамата нямаха успех.

В 17-ата минута Лирой Сане си опита късмета, но ударът му мина високо над напречната греда. Десет минути по-късно именно той имаше шанс да реализира, след като засече добро центриране и стреля с глава. Топката обаче беше изчистена.

Ерик Чупо-Мотинг застраши сериозно домакините в 33-ата минута, когато си спечели пространство в наказателното поле и засече центриране от ъглов удар. Изстрелът му с глава обаче бе отразен след блестяща намеса на стража на Шалке.

Байерн стигна до гола в 38-ата минута, когато Джамал Мусиала центрира към Серж Гнабри, който изпрати топката във вратата на Шалке. Второто попадение за баварците падна през второто полувреме и по-точно в 52-ата минута, когато отново Джамал Мусиала намери свой съотборник, този път Чупо-Мотинг. Той запази хладнокръвие и изпрати топката в мрежата - 2:0.

В 67-ата минута гостите стигнаха и до трети гол, дело на Джамал Мусиала. Попадението му обаче бе бързо отменено заради засада. Четири минути по-късно баварците имаха нов шанс да вкарат трети гол, но Серж Гнабри не успя да реализира, след като се измъкна от защитата на Шалке.