България върти 0:0 с Люксембург в контрола

• българия-
  • контрола-
  • национален отбор-
  • люксембург

Българите имаха своите шансове, но не успяха да реализират гол, което щеше да донесе на нашите трети пореден на чужд терен и общо четвърти

България върти 0:0 с Люксембург в контрола - 1

Българският национален отбор по футбол завърши 0:0 като гост на Люксембург в контролна среща, играна на на "Стад де Люксембург". Българите имаха своите шансове, но не успяха да реализират гол, което щеше да донесе на нашите трети пореден на чужд терен и общо четвърти. Предишните два бяха като гост бяха над Северна Македония с 1:0 в Лига на нациите и с 2:0 над Кипър в контрола.

Домакините удариха греда, а гол на Спас Делев в средата на първата час бе отменен заради игра с ръка. Двубоят ще се запомни и с огромния брой картони, които бяха вдигнати – 13 жълти и 1 червен, показан на Даниел Синани от люксембургската селекция.

След само 120 секунди игра Десподов опита удар от фал, но Шьон парира. 14 минути по-късно отново играчът на Лудогорец проби мощно през центъра и когато изглеждаше готов да стреля опасно, сбърка с паса към Спас Делев.

В ответната атака домакините си спечелиха корнер, след който Махмутович стреля с глава, а топката мина покрай левия стълб на Вуцов. Три минути след това Десподов изведе Делев сам срещу Шьон със страхотен пас, а опитният нападател преодоля вратаря, но топката се удари в ръката му и последвалото попадение бе отменено.

В 22-ата минута родните национали създадоха първия си шанс от статично положение. Десподов залъга двама след късо изпълнение на корнер и качи топката на главата на Антов, но бранителят на Монца не успя да насочи добре топката с гръб към вратата.

Десетина минути преди почивката Кирилов излезе сам срещу Шон, но стреля право в тялото на вратаря с по-слабия си ляв крак. Винсент Тил опита да застраши вратата на Вуцов от пряк свободен удар, но стреля високо от иначе добрата позиция. "Трикольорите" отвърнаха с още едно чисто положение - Делев получи топката полуобърнат към вратата и стреля с ляв крак по диагонал, но Шьон показа изключителен рефлекс.

В 53-а минута домакините изпуснаха много сериозен шанс. След извеждащ пас Бонет преодоля Светослав Вуцов, но от съвсем малък ъгъл не успя да вкара на празна врата.

Четвърт час след началото та второто Евандро Борхес също можеше да открие резултата, след като с чудесен удар от 15 метра препарира Вуцов на голлинията, но гредата спаси българския отбор. Скоро след това Кръстев бе оставен в наказателното поле на домакините, но изстрелът на халфа излезе в аут. В средата на полувремето пък Светльо Вуцов напусна непремерено голлинията си и не успя да пресече една дълга топка За негово щастие и на целия български състав, български бранител успя да блокира Борхес от нанасяне на опасен удар посока празната врата.