Унион обърна Волфсбург за място на 1/4-финалите

• волфсбург-
  • купа на германия

„Столичани“ трябваше да доиграят срещата и в намален състав

Унион обърна Волфсбург за място на 1/4-финалите - 1

Унион Берлин постигна успех с 2:1 над Волфсбург, за да се класира във фазата на 1/4-финалите за Купата на Германия.

Лука Валдшмид откри резултата за гостите в 5', а скоро след това Роберт Кнох изравни.

След почивката Кевин Беренс вкара за пълния обрат при десетина минути до последния съдийски сигнал.

Нико Гийселман пък бе изгонен от състава на „столичани“ заради симулация, оставяйки своите в намален състав в 87'.

В добавеното време Павао Перван се включи при корнер, напускайки своята врата. Домакините организираха контраатака и принудиха стража да пробяга отново цялото игрище, но Джейми Левелинг се забави прекалено много в опита си да стреля в празната врата. Той позволи на бранител да го блокира, а след това вратарят улови.

Това бе и последното действие в срещата, за да видим Унион Берлин напред в турнира за националната купа.