Лацио триумфира в „Дерби дела Капитале“

• лацио-
  • рома-
  • серия а

По-впечатляващото за „орлите“ е, че за първи път от сезон 2011/12 те побеждават на два пъти през една и съща кампания своя съперник

Лацио триумфира в „Дерби дела Капитале“ - 1

Лацио триумфира в „Дерби дела Капитале“ над Рома с 1:0. По-впечатляващото за „орлите“ е, че за първи път от сезон 2011/12 те побеждават на два пъти през една и съща кампания своя съперник. В герой за „бианкочелестите“ се превърна Матиа Дзакани, който вкара единственото попадение в срещата в средата на втората част. Малко след гола на италианския национал бе отменен автогол на неговия съотборник Николо Казале.

Докато Дзакани бе героят за Лацио, антигероят за Рома се оказа Роджер Ибанес. Бразилският централен бранител си изкара два жълти картона до 32-ата минута и остави „джалоросите“ да играят с човек пасив близо час астрономическо време.

С победата „синьо-белите“ се качват на второ място с 52 точки, две пред Интер. Рома е на пета позиция с 47 пункта.

Първите минути преминаха сравнително спокойно. След около четвърт час игра страховит удар на Вайналдум мина съвсем малко над напречната греда. Около пет минути по-късно дойде и най-чистият голов шанс - Андерсон се озова на добра позиция сам срещу Патрисио, но португалският страж запази хладнокръвие и спаси.

Точно след изминаването на половин час игра Роджер Ибаниес, който имаше жълт картон, не овладя добре една топка, тя бе поета от Милинкович-Савич и със следващото си действие бранителят спъна сърбина. За главният съдия Давиде Маса остана само да му извади втори жълт картон.

Минути след червения на Ибанес се стигна до стълкновение между Манчини и Дзакани, които едвам бяха разтървани от своите съотборници.

Заради червения картон на Ибанес Пауло Дибала бе заменен на почивката от бранителя Диего Йоренте. В началото на втората част Луис Алберто опита удар в далечния ъгъл, но топката мина на около метър от левия стълб. Малко по-късно и Андерсон имаше шанс, но от непосредствена близост бе париран страхотно от Патрисио.

Няколко минути след изминаването на час игра Лацио поведе. Добра комбинация на "орлите" стигна до Дзакани, който елегантно преодоля Залевски и с удар в далечния ъгъл матира Патрисио - 1:0.

Рома успя да отговори още в следващата атака - при центриране от фал Проведел спаси удар с глава на Манчини, но Казале в опита си да изчисти, вкара топката в мрежата за 1:1. Автоголът на италианеца обаче бе отменен, защото при центрирането на Пелегрини Смолинг е бил в положение на засада.

До края на срещата "вълците" опитаха натиск и на няколко пъти бяха напът да създадат чист голов шанс, но намеси на Казале, Романьоли и Проведел предотвратиха изравнително попадение.

Дълбоко в добавеното време Адам Марушич и Брайън Кристанте също бяха изгонени.