• барселона-
  • женски футбол-
  • атлетико мадрид-
  • лига f

Айтана Бонмати отбеляза в 28-ата минута, след като получи страхотен пас от Каролайн Греъм Хансен, преди домакините да дръпнат през второто полувреме

Женският отбор на Барселона с феноменално постижение, задмина мъжете! - 1

Барселона победи Атлетико Мадрид с 4:0 в Лига F в събота в това, което беше неговата 60-а поредна победа, повишавайки головата си разлика в лигата до +100.

Айтана Бонмати отбеляза в 28-ата минута, след като получи страхотен пас от Каролайн Греъм Хансен, преди домакините да дръпнат през второто полувреме. Вики Лопес направи 2:0 две минути след почивката, преди Айтана да се превърне в асистентор на Хансен, за да направи разликата три попадения. Айтана отбеляза четвърти гол, преди края на срещата.

Резултатът показва, че Барса е вече на 16 точки пред Реал Мадрид, като постигна 25-ата си поредна победа в лигата този сезон и увеличава броя на отбелязаните голове до колосалните 105 гола. Невероятно, но това е общо 60-ата поредна победа на женския тим на каталунците, тъй като те изглеждат готови да спечелят четвъртата си поредна титла в Лига F по убедителен начин.

Серията от 60 поредни победи на женския отбор на Барселона надмина рекордите, поставени в момента в Ла Лига при мъжете.