Манчестър Сити започна азиатското си турне с атрактивна победа

• йокохама ф. маринос-
  • токио-
  • япония-

Манчестър Сити започна азиатското си турне с атрактивна победа - 1

Манчестър Сити започна азиатското си турне с атрактивна победа с 5:3 над Йокохама Ф. Маринос в Токио. Срещата не започна много за играчите на Джосеп Гуардиола, които губеха с 2:0 пет минути преди края на първата част след голове на Андерсон Лопеш (27’) и Мацубара (37’), но стигнаха до равенството още до почивката чрез попадения на Джон Стоунс (40’) и Алварес (43’). Ерлинг Холанд (52’, 90’) и Родри добавиха нови три гола, а точен за японците бе Инуе (86’).

В първите минути срещата не предложи кой знае колко атрактивни положения за феновете, като играта се развиваше на сравнително ниско темпо.

Домакините от Йокохама Маринос успяха да поведат малко преди да изтече половин час игра, когато добро отнемане в средата на терена им позволи да осъществят контраатака, първият удар на бразилеца Лопес бе париран от Щефан Ортега, но при добавката германецът се оказа безпомощен.

“Гражданите” можеха да изравнят няколко минути по-късно, но японците се справиха с опасно центиране в пеналта и изчистиха. Точно десет минути след първото попадение домакините стигнаха до втори гол след нова добра бърза атака, която доведе до успоредно подаване към нахлуващия успоредно Кен Матсубара, който преодоля Ортега за 2:0. Останаха леки съмнения за засада в ситуацията, но попадението бе потвърдено.

Футболистите на Джосеп Гуардиола все пак бързо успяха да намалят изоставането си след само три минути след гола, когато отлично разиграване между няколко играчи в небесно синьо прати топката в пеналта към Хулиан Алварес, а той много добре върна с едно докосване към Джон Стоунс, който с точен удар намали на 2:1. Минута по-късно Манчестър Сити стигна до греда след удар с глава на Нейтън Аке, а второто попадение не закъсня. То дойде минута преди края на редовното време на първата част, когато бранителите на Йокохама бяха несъсредоточени, а много бавна реакция на вратаря Ичимори позволи той да бъде блокиран, кълбото отиде в краката на Хулиан Алварес и той отблизо реализира за 2:2.

На почивката Гуардиола направи цели десет промени, а на терена се появиха Жоао Кансело, Лапорт, Боб, Родри, Диас, Бернардо Силва, Гомес и Ерлинг Холанд. Именно норвежката голова машина осъществи пълния обрат за своя тим в 52-ата минута за 2:3. Футболистите на шампионите в Премиър лийг продължиха да налагат натиск, а домакините почти не успяваха да преминат по-сериозно средата на терена. “Гражданите” стигнаха и до четвърто попадение двайсетина минути преди края на редовното време, когато Родри в типичния си стил с далечен удар преодоля вратаря за 2:4.

Играчите на Йокохама все пак стигнаха до нов гол няколко минути преди края на редовното време след сериозна грешка в отбрана на един от младите бранители на Манчестър Сити, който даде възможност на Кента Юнуе за 3:4. Радостта на японците обаче трая съвсем кратко, след като отлично подаване на Фил Фоудън от другата страна на игралното поле даде възможност на Холанд да покачи на 3:5 в добавеното време, с което и сложи точка на спора.

Следващата контролна среща на “гражданите” е след три дни срещу Байерн отново в Япония.