• апоел беер шева-
  • лига на конференциите

Роналдо е големият герой за "сините"

След уникална драма Левски преодоля Апоел и мечтае за групите на Лигата на конференциите - 1

Левски стартира силно и още в 35-ата секунда Уелтън беше изведен по левия фланг, влезе в наказателното поле и шутира силно към далечния ъгъл, но покрай вратата на Офир Марсиано.

Първият точен удар дойде в осмата минута, когато шут на Дарлан от дистанция беше блокиран, след което последва изстрел и на Асен Митков извън наказателното поле с левия крак, който обаче бе уловен без проблеми от стража на гостите. Малко след това Патрик-Габриел Галчев центрира добре към далечната греда, където обаче Уелтън и Рикардиньо останаха под топката.

Апоел създаде първата си опасна ситуация в 11-ата минута, когато Йоан Стоянов прокара топката между краката на капитана на "сините" Андриан Краев и след това шутира от дистанция, получи се коварен рикошет в Кристиан Димитров, но вратарят Пламен Андреев внимаваше и изби в ъглов удар.

Добрата игра на Левски даде резултат в 15-ата минута, когато резултатът беше открит. Галчев получи на десния фланг, финтира Александру Паун и центрира прекрасно с левия крак към далечната греда, където Уелтън се включи и бе забравен, след което с глава прониза Марсиано за 1:0 и "взриви" публиката на "Герена".

Последваха по-спокойни минути, в които действията на терена се развиваха основно в средата на терена и нови интересни ситуации липсваха.

Малко след това Апоел опита да вземе инициативата и стигна до няколко удара към вратата на столичани. В 32-ата минута Ги Бадеш превзе празно пространство отдясно в половината на домакините, след което влезе навътре и шутира от сериозна дистанция, но право в ръцете на Андреев.

Четири минути по-късно Рой Гордана нанесе много мощен изстрел пред наказателното поле на "сините", като топката профуча на сантиметри над напречната греда.

Във втората минута от добавеното време Роналдо получи фронтално пред наказателното поле, финтира Гордана и стреля по тревата с левия крак, но в аут.

На почивката треньорът на Апоел - Елианив Барда, направи две промени в състава си. На терена влязоха Сагив Йехезкел и Амир Гана, които замениха Абу Абаид и Александру Паун.

Пет минути след старта на втората част влезлият на полувремето Сагив Йехезкел получи на десния фланг и влезе навътре, след което шутира пред наказателното поле, но високо над вратата на Андреев. В 54-ата минута и другата резерва - Амир Гана, имаше шанс да обстрелва вратата на българския тим, след като получи по лявото крило, влезе навътре и шутира, но високо над вратата.

Израелците имаха отличен шанс да изравнят резултата в 57-ата минута. Тогава Бадаш получи топката пред дъгата на наказателното поле и комбинира със Стоянов вътре в него. Българинът успя да се вклини между защитниците на Левски и след това опита да нанесе изстрел, но Андреев успя да го блокира и кълбото излезе в корнер.

След час игра и Николай Костов посегна към смените, като пусна в игра Келиан ван дер Каап на мястото на Асен Митков.

В следващите минути Апоел опита да натисне, но така и не успяваше да създаде някакви нови опасности за вратата на домакините. В 75-ата минута Андриан Краев шутира отдясно в наказателното поле, но високо над вратата.

Гостите от Израел обаче стигнаха до изравняването в 79-ата минута чрез родния национал Йоан Стоянов. Минута преди това Бадаш напредна отдясно, влезе навътре и стреля силно, като топката летеше под гредата, но Андреев изби над нея в корнер. След неговото изпълнение топката беше изчистена с глава, но попадна на десния крак на Стоянов на дъгата пред пеналтерията, който шутира прекрасно от воле и прати неспасяемо кълбото в долния ляв ъгъл на Андреев за 1:1.

След гола в игра за "сините" се появи Илиян Стефанов, който замени Рикардиньо, а пък Уелтън бе заменен от Джавад Ел Джемили.

В последната минута от редовното време Галчев нанесе силен удар пред наказателното поле, но топката профуча над напречната греда на Марсиано.