Всички резултати и голмайстори в Европейските квалификации

• резултати-
  • голмайстори-
  • евро 2024

Всички резултати и голмайстори в Европейските квалификации - 1

В четвъртък започна поредният кръг от квалификациите за UEFA EURO 2024 с девет интригуващи двубоя, в които паднаха общо 27 гола.

Франция продължи победния си път след успех с 2:0 над Република Ирландия, докато Нидерландия надделя комфортно с 3:0 над Гърция.

Чехия и Албания не излъчиха победител, като завършиха наравно 1:1, а Полша записа скромна победа с 2:0 над Фарьорски острови.

В групата на България - "G", Литва и Черна гора направиха зрелищно равенство от 2:2, докато Унгария обърна Сърбияв Белград с 2:1.

Финландия взе ценна победа в гостуването си на Казахстан с 1:0, Дания "пожали" Сан Марино с 4:0, докато Словения записа успех с 4:2 над Северна Ирландия.

Вижте всички резултати и голмайстори от Европейските квалификации в четвъртък, 07.09:

Литва – Черна гора 2:2
/1:0 Гитис Паулаускас 71'; 1:1 Никола Кръстович 78', 1:2 Стефан Савич 89'; 2:2 Федор Черних 90+4'/

Сърбия – Унгария 1:2
1:0 Атила Салай (автогол) 10'; 1:1 Бернабеш Варга 34', 1:2 Вили Орбан 36'/

Група „H“:

Казахстан – Финландия 0:1
/0:1 Оливер Антман 78’/

Дания – Сан Марино 4:0
/1:0 Пиер-Емил Хойберг 26', 2:0 Йоаким Маеле 28', 3:0 Йонас Винд 40', 4:0 Юсуф Поулсен 90+4'/

Словения – Северна Ирландия 4:2
/1:0 Андраж Шпорар 3'; 1:1 Исаак Прайс 7'; 2:1 Петар Стоянович 17', 3:1 Бенямин Шешко 42'; 3:2 Джони Еванс 53'; 4:2 Андраж Шпорар 56'/