• жозе моуриньо-
  • серия а

От началото на кампанията Рома има една единствена победа и две равенства

Ново кошмарно представяне за Рома в Серия А - 1

Отборът на Рома продължава с кошмарното си представяне в Серия А от началото на сезона. Тимът на Жозе Моуриньо записа трето поражение в шампионата, като този път римските „вълци” отстъпиха на Дженоа с 1:4.

От началото на кампанията Рома има една единствена победа и две равенства.

Мачът на стадион на стадион „Луиджи Ферарис” в Генуа започна отлично за домакините, които поведоха в резултата след само пет минути игра. Албеерт Гудмундсон се разписа след асистенция на Кевин Строотман.

Футболистите на Рома отговориха подобаващо и успяха да изравнят в 22-ата минута, когато Браян Кристанте върна надеждите на гостите. Буквално секунди преди почивката обаче, тимът на Рома понесе нов удар. Матео Ретеги се разписа и даде нова преднина на домакините.

През втората част футболистите на Жозе Моуриньо продължиха с необяснимото си представяне в отбрана и логично допуснаха нови два безответни гола, които осигуриха трите точки за Дженоа.

Първо Мортен Торсби се разписа с глава, а след това Месиас Жуниор решиха спора в Геноа.

След успеха си Дженоа събра седем точки в актива си от шест мача и заема 11-ото място в таблицата, докато Рома е 16-ти с пет точки.