• португалия-
  • арука-
  • портимонензе

Порто срещна сериозни проблеми в домакинството си на Портимонензе

Спортинг (Лисабон) остана на върха в португалското първенство и след 8-ия кръг. "Лъвовете" надвиха с 2:1 гостуващия Арука и събраха 22 точки - с една повече от градския си съперник Бенфика.

Мачът на "Жозе Алваладе" се оказа много по-труден, отколкото феновете на Спортинг очакваха. Домакините поведоха с гол на Виктор Гьокереш в 31-ата минута. Шведският нападател се разписа след пас на Маркъс Едуардс и вече има 6 попадения през сезона. В края на полувремето обаче Осман Диоманде получи червен картон, а в 52-ата минута Рафа Мухика изравни.

Победата на "зелено-белите" донесе японецът Хидемаса Морита в 68-ата минута. В 87-ата пък Рафаел Фернандеш от Арука също беше изгонен.

Порто срещна сериозни проблеми в домакинството си на Портимонензе. "Драконите" спечелиха с 1:0 и с актив от 19 точки заемат трета позиция в класирането.

Бразилецът Еванилсон беше точен в 9-ата минута след асистенция на сънародника си Пепе. До почивката футболистите на Серджио Консейсао направиха много пропуски, а в 83-ата минута останаха в намален състав заради червен картон на Давид Кармо.

Витория (Гимараеш) се наложи с 3:1 при гостуването си на Фамаликао и вече има 16 точки. С тях отборът дели 4-ото място с Брага. Жоао Мендеш вкара два гола за Витория, а един добави Бруно Гаспар.

Ещрела Амадора се измъкна от зоната на изпадащите, след като победи с 1:0 Каса Пиа. Точен за гостите беше Роналдо Тавареш в добавеното време. По този начин Ещрела Амадора натрупа актив от 8 точки и заема 11-о място в класирането.