• арда кърджали-
  • купа на българия-
  • литекс

Кърджалии победиха Литекс с 4:1

Арда победи с 4:1 Литекс в 1/8-финален мач от Купата на България. Кърджалии продължават към следващата фаза, където вече се класираха отборите на Спартак Варна и Пирин.

Първото полувреме започна чудесно за домакините, като Христо Митев откри резултата с удар от дистанция в 19-та минута, а 4 минути по-късно Тонислав Йорданов удвои.

Виктор Василев върна един гол за гостите в 62-та минута, но в рамките на следващите 10 минути Тонислав Йорданов вкара нови два гола, с което оформи своя хеттрик.

От турнира за купата предстоят да се изиграят още 5 двубоя.

Арда откри резултата в 19-та минута, когато Христо Митев откри резултата след удар извън наказателното поле.

Четири минути по-късно Тонислав Йорданов удвои преднината на домакините след хубава атака, завършила с голово докосване от нападателя.

Футболистите на Александър Тунчев продължиха да имат преимущество и след двата гола, но намалиха оборотите и заложиха на по постепенни атаки.

В 62-та минута Виктор Василев върна един гол за Литекс, но само 4 минути по-късно отново Тонислав Йорданов възстанови преднината от 2 гола за Арда.

Не след дълго Тонислав Йорданов показа, че днес е безпощаден и вкара нов гол, с което оформи своя хеттрик.

До края не паднаха нови голове и Арда продължава към следващата фаза.