• ривър плейт-
  • бока хуниорс-
  • дерби

Срещата на "Монументал" завърши 1:1

Ривър Плейт - Бока Хуниорс без победител в Суперкласико пред 84 000 зрители (ВИДЕО) - 1

Ривър Плейт и Бока Хуниорс не излъчиха победител в аржентинското Суперкласико. Срещата на "Монументал" завърши 1:1. Пабло Солари даде аванс на домакините в началото на втората част, а в 73-ата минута Кристиан Медина изравни.

Двубоят се проведе при невероятна атмосфера пред 84 000 фенове на Ривър Плейт.

Срещата започна по-добре за възпитаниците на Мартин Демикелис. В 9-ата минута топката стигна до Андрес Ерера след изпълнение на фал. Той нанесе силен удар, който Серхио Ромеро спаси. В 23-ата минута Факундо Колидио получи отличен пас и от границата на наказателното поле нанесе удар, който срещна гредата.

Четири минути след почивката Пабло Солари получи пас зад защитата на Бока. Нападателят напредна и нанесе удар, който Ромеро спаси. Топката се върна в Солари, като този път той не сбърка и прати в делириум феновете на домакините.

В 65-ата минута Франко Армани отрази удар на Себастиан Медина. Пет минути по-късно стражът нямаше какво да направи. Лаутаро Бланко намери Медина в наказателното поле и този път халфът не сбърка, пращайки топката в десния ъгъл за 1:1.

В трета минута на добавеното време пред Ривър се откри страхотна възможност да стигне до победата. Топката се озова във Франко Мастантуоно, чийто мина мина опасно над вратата.

За Ривър Плейт това беше трето поредно равенство, като отборът заема първо място в Група А на Копа де ла Лига Професионал след седем изиграни мача. Тимът има 13 точки, но може да бъде изместен от върха от Институто Кордоба, който има мач с Годой Крус.

Бока Хуниорс е седми в група В с 10 точки.