Втора лига: Монтана би Фратрия, Добруджа удари Миньор

• миньор перник-
  • добруджа

Фратрия остава само с два успеха от осем изиграни мача

Втора лига: Монтана би Фратрия, Добруджа удари Миньор - 1

Монтана победи Фратрия с 2:1 като гост в двубой от осмия кръг на футболната Втора лига и излезе на второ място във временното класиране с 18 точки.

Отборът на Танчо Калпаков поведе с попадение на Уилфред Коуакоу в 61-ата минута. Френският нападател порази вратата на Георги Китанов с изстрел от центъра. Малко след това Филип Ежике покачи на 2:0 за Монтана. В последните минути на срещата молдовският дефанзивен халф Василе Битлан реализира почетното попадение за домакините.

Фратрия остава само с два успеха от осем изиграни мача.

ЦСКА 1948 II също постигна втора поредна победа във Втора лига, след като се наложи с 2:1 като домакин на втория тим на Ботев Пловдив в друга среща от осмия кръг на първенството.

В друг мач от кръга Добруджа победи Миньор Перник с 2:0 у дома. Димитър Пиргов откри резултата в 33-ата минута, а Ангел Ангелов удвои в края.

С тази победа Добруджа изпревари Миньор във временното класиране и вече заема четвърто място с 14 точки.