Мерките на правителството не са толкова драматични. Проблемът е в ниските компенсации. Проблемът е в това, че хората, чиито бизнеси ще бъдат затворени, онези, които ще останат без работа - не са адекватно компенсирани. 24 лева на ден не са пари, с които човек може да се погрижи за семейството си. Бизнесът е безкрайно притеснен, защото компенсациите, обещани при първата вълна на COVID, още не са стигнали до тях.
Това заяви пред Българската национална телевизия Мая Манолова от "Изправи се.БГ".
Тя призова депутатите да проявят солидарност, след като зоват заедно да наложим локдаун, за да се справим с разпространението на COVID-19.
"Депутатите не си пипнаха заплатите. Ако заедно ще налагаме мерките, и те да получават по 24 лева на ден", заяви Манолова.
"Какъв е този план, който никой не го знае - даже тези, които го изпълняват. Какъв е този план при който няма пари за тестове? България за последните 14 дни е на първо място по смъртност. Това е черна класация, черни рекорди. Отговорността е на тези, които управляват. Изпуснаха кризата. Борисов със сигурност не може да се справи", категорична бе още Манолова.
По думите ѝ в момента не е ясно как ще бъде реформирана здравната система така, че след 21 декември тя да издържи. Тя бе категорична, че ако не се решат проблемите, след три седмици ще станем свидетели на същата криза.
Манолова коментира и вчерашните скандали в парламента и предупрежденията за водна криза.
"Водевил беше това вчера в парламента. След подобни предупреждения за водна криза някой трябваше да си е подал вече оставката. В България се скараха като едни деца и таткото ги прибра. Вчера това е един от примерите за начина, по който ние сме управлявани. Пет големи областни града са застрашени от безводие", посочи още Манолова.
Коментиран от #14
-11 +26
-7 +24
Коментиран от #9, #39
-25 +17
-11 +26
-7 +20
-11 +24
-8 +20
-4 +3
До коментар #3 от "Чико":
или си такъв,по рождение комунде!
-5 +8
Коментиран от #17
-5 +22
-7 +8
В НС са събрани само предатели, които "мислят" за народа си само на думи, а на дела показаха, че са от едно котило!
Затваряйте сборището НС, то е вредно!
Оставки, съд и затвор!
-8 +11
-4 +10
До коментар #1 от "ТаУмВзе":
Той си вдигна заплатата до 15000 за нищоправене. Да разхожда зле гримираната си любовница насам-натам.
Коментиран от #24
-8 +18
-9 +5
До коментар #10 от "бат Тонка":
Като Омбусман Манолова вземаше по седем хиляди лева заплата...Куриозното е че вземаше и от Народните читалища"награда".....Едно софийско читалище я награди незнайно защо със 600 лева и тя си ги прибра...Беше Омбусман....Защо взе парите Манолова...Те са отпуснати за Народно читалище и за неговата дейност...А ти ги взе...при седем хиляди заплата.....Мерзост....
-3 +11
-3 +7
-4 +14
-4 +4
-2 +13
-0 +5
-0 +7
До коментар #14 от "А Радев?":
Нали Всичко от Нас Крадът!
-0 +2
-2 +6
-1 +6
-1 +7
-1 +6
-1 +6
-1 +4
-1 +3
-1 +1
До коментар #3 от "Чико":
А на нея заплатата и като беше 7000-8000 бона като омбудсман?!?!
-1 +0