Татяна Дончева: Даже Пеевски може да остане в изкуствена засада

12 Октомври, 2025 16:40 4 707 32

  • татяна дончева-
  • предсрочен вот-
  • делян пеевски

Пеевски може да се стреми към върха, но над 4000 метра има специален кастинг, каза тя

Татяна Дончева: Даже Пеевски може да остане в изкуствена засада - 1
Снимка: БГНЕС
ФАКТИ публикува мнения с широк спектър от гледни точки, за да насърчава конструктивни дебати.

"ГЕРБ и Пеевски водят целенасочени действия за отстраняване на кметовете на София и Варна. Тези две дестинации са им ключово важни за следващите избори и за финансовите схеми." Това заяви пред БНР Татяна Дончева, бивш заместник-председател на парламента, дългогодишен депутат, лидер на "Движение 21" и адвокат.

"В случая във Варна целят отстраняването на кмета Коцев и провеждането на нови предсрочни избори. Не знам дали ако бъде отстранен от длъжност временно, това ще им свърши работа. Според мен се гони ситуацията с нови избори."

"Варненската общественост ще бъде по-настроена да играе срещу Бойко и Пеевски", допуска като последствие тя. По думите ѝ, Варна е особен град, с огромни бизнес интереси.

"Не знаете кой за кого играе в конкретния мач и дори в конкретното полувреме. От това ГЕРБ няма да спечели, но кой ще спечели – не можем да кажем."

Първата и генерална причина Коцев да е в ареста е в засегнати икономически интереси, гласи нейният прочит.

"Варна е сложен град, а ПП нямат мнозинство. Там има бизнес формации, които не можете политически да отнесете никъде, но казват, че Дидо Дънката има най-голямата група съветници. (…) Тук някъде са и интересите на Бойко, и интересите на Пеевски, включително в бизнеса. Не са само местни, варненски играчи. Дидо Дънката дълги години игра лоялно на Борисов. Дънката помагаше преимуществено на ГЕРБ. (…) Следващите групи проблеми, които правят Благо Коцев неудобен за изваждане от ареста, е необходимостта да бъдат направени във Варна предсрочни избори и ГЕРБ и Ново начало да получат контрола върху общината. Това за тях е ключово важно", изрази мнение тя.

"Защо ПП-то решиха, че КПКОНПИ ще им бъде лост за въдворяване на чистотата и антикорупцията? Това е орган, в който е пълно с ченгета и дансаджии. Прокуратурата е незаобиколима. Те се навряха на Вълчо в устата, от много акъл, вкарвайки милиционери и дансаджии да разследват", коментира Татяна Дончева в предаването "Политически НЕкоректно".

"Трябва да се разберат с ЕК за парите, а ходът със закриването не знам дали няма да им коства отказ на Еврокомисията да плати част от парите по Плана (ПВУ – бел. ред.)", допълни тя.

"Петимата премиери се подчиняват на един, макс на двама – Пеевски преди Борисов даже", отбеляза Дончева.

"В този разпарчетосан парламент все едно ще се съблечем голи пред чуждите служби", смята тя за избора на шефове на службите от Народното събрание. За концентрацията на власт и влияние Татяна Дончева посочи, че всичко това може да се обърне срещу Пеевски при смяна на конюнктурата.

"Ченгетата винаги са на разни лагери. Сега са се сдушили, защото смятат, че той е носителят на парите."

"Пеевски може да стигне до нивото на бургаските етнически райони, тук-таме на кърджалийските и най-вече на пазарджишките", прогнозира тя.

"Пеевски може да се стреми към върха, обаче от около 4000 метра има специален кастинг, който международната политическа общност прави. Когато си до тези 4000 метра, може да минеш, провинциална партийка може да оглавяваш. Минеш ли тези 4000 метра, застрашаваш ли да влезеш да управляваш държавата, трябва те да ти дадат съгласие. Първите партийни и държавни ръководители на развитите държави."

"Доналд Тръмп не знае името Бойко Борисов, освен ако не му го дадат написано на лист заедно с обяснения на два-три реда кой е. От снимките на камини не следва нищо, те са си за момента. Тутакси този на камината забравя, че ви познава", коментира още Дончева.

"Румен Радев не може повече, отколкото може. И да се ядоса, и да не се ядоса, е въпрос на персонален капацитет. Румен Радев е човек, върху който обаче много хора стоварват очаквания в едно много разклатено време. И това трябва да бъде съхранено, защото то е генератор на надеждата, че нормален човек, който има нормален усет за нещата, стои начело на държавата. Това е много ценно в такава шизофренична международна конюнктура. Вместо да се съчиняват невъзможни схеми, по-добре е това да се използва рационално. Но той трябва да си даде сметка, че хора тип копринковци, узуновци, киродобревци и прочее подобни, са нежелани като възможности за добиване на широка подкрепа, на електорална мощ на формацията и той трябва да прави проекта с други хора. Никой не му казва кои да са тези други хора. Приемаме, че грешката с ПП е грешка на растежа", подчерта Татяна Дончева за евентуалния бъдещ президентски проект.

"Няма след изтичане на мандата – забравете го. В момента имаш рейтинга на институцията. Когато излезеш от институцията, вече няма да имаш нищо."

Редом с организационното упражнение и осмислянето за какво ще се бори това ново образувание стои подкрепата за следващ президент и обявяването на тази подкрепа предварително – двете неща ще вървят успоредно, каза Дончева.

Тя не изключва възможна конкретна предизборна ситуация, защото всяка от малките формации в коалицията би могла да отпадне, "дори защото биват пречупени с други механизми".

"Може даже Пеевски да остане в изкуствена засада. Има международни фактори, всякакви фактори и сюжети, които текат паралелно на нашия, вън от страната."


Поставете оценка:
Оценка 4.6 от 49 гласа.


Подобни новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

  • 1 Яшар

    55 5 Отговор
    Права е Дончева .. тези двамата мафиоти се зеха на сериозно
  • 2 Сатана Z

    43 3 Отговор
    Дончева подсеща Пеевски ,че във Варна са ТИМ и дебелия може да се хване за палците ако Марин го добара

    Коментиран от #26

  • 3 Последния Софиянец

    48 5 Отговор
    Полицаи и командоси купуват гласове за Шиши.Един глас станал 1000 лв.Явно много му трябва Пазарджик на Шиши.
  • 4 Изкуствена

    21 0 Отговор
    или изкусна засада ?
  • 5 Де й

    20 1 Отговор
    го Боко ?
  • 6 Никой

    20 3 Отговор
    Цоцкат здраво.
  • 7 Гражданин

    50 6 Отговор
    Докато ни управляват тикви и свине ,тази територия буквално ще умре.
  • 8 Веса

    10 17 Отговор
    Дончева,вашата коалиция участва в управлението...
  • 9 Весело

    26 8 Отговор
    Много бесепари като Илияна Йотова, Александър Малинов, Кирил Добрев ... и "журналисти" като Слави Василев се надяват Румен Радев да продължи да бъде тяхна ракета носител и след края на втория му вандат. И за това се надяват той да направи нова партия клонингите на БСП. Но си правят сметка без кръчмар, има много примери на провалени БСП партии клонинги: Александър Томов, Георги Кадиев, Георги Първанов-Гоце, Татяна Дончева, Мая Манолова. Има и конкуренти за нова партия БСП клонингите като Ваня Григорова и Корнелия Нинова.

    А Илияна Йотова е напълно безжична НАГАЖДАЧКА, която не става за лидер/вожд/ и никога няма да стане президент.
  • 10 Весело

    17 6 Отговор
    Тикви, свине, комунисти, чалгари, рубладжии ...

    Струва ми се, че и с харнадците няма да имаме просперитет, защото им липсва опит, мъдрост, знания и умения.

    Коментиран от #27

  • 11 Данко Харсъзина

    3 9 Отговор
    Цунете ми парапета.
  • 12 Хмм

    32 4 Отговор
    Пеевски се изявява като фактор, но в сянка, не може да стане премиер както му се иска, санкциите го поставят в международна изолация, същото е и с борисов, не може вече да стане премиер, софиянци заляха улиците заради едно Величие, заради кмета Терзиев, борисов мигом се върна от Турция като видя че софиянци са против стачката, а неговите марионетки искаха да спират метрото и да провалят матурите, теменужката веднага намери пари, дето се кълнеше че няма, с водопада са си добре, правят каквото си искат, а той все в чужбина, да не забравя Борисов, че варненци го свалиха през 2013 година, а софиянци през 2021 година и вече е в сянка, завинаги

    Коментиран от #14

  • 13 Ами

    15 2 Отговор
    Татяна Дончева може и да е права за корумпираната измет ГЕРБ ДПС БСП и приятели, но тя също плува в мръсните води на определени долнокачествени мутри и олигарси. Така че вие също не може да бъдете стойностна алтернатива.
  • 14 Но е да стане

    9 7 Отговор

    До коментар #12 от "Хмм":

    Целта на задкулисието е да направят Пеевски премиер за да имат по-силна позиция пред САЩ. За да имат карти с които да преговарят с тях и да освободят блокираните им пари. Това е цялата работа. На тях не им пука за народа. И вие гласуващите някога за ИТН, Възраждане, ВМРО, НФСБ, Атака, Величие и какви ли не още подобни на тях измекярски руски партии представящи се за патриотски, им съдействахте корумпираното чудовище да се върне. Защото не можете да разберете че корупцията е техния свят.

    Коментиран от #16

  • 15 Дончева

    13 1 Отговор
    Когато Мирчев казва, че знае с кого Пеевски си говори по телефона, трябва да се замислим. Ако Пеевски владее българските служби, кой информира Мирчев? Да са живи и здрави и двамата, но тази държава не отива на добре по тяхна вина!
  • 16 Но може да стане

    8 3 Отговор

    До коментар #14 от "Но е да стане":

    Така си мисля, че това е целта на задкулисието да направи Пеевски премиер за да преговарят за отблокиране парите на мафията.

    Коментиран от #19

  • 17 Дончева

    7 3 Отговор
    Абе чного е тихо в спалнята,пуснете прасетата
  • 18 МОЖЕ ДА СА ГРЕШНИ НО ГИ ХАРЕСВАМ 😂

    6 7 Отговор
    МНОГО ГИ ХАРЕСВАМ ТАТЯНА ДОНЧЕВА , МАЯ МАНОЛАВОА , ЯНЕ ЯНЕВ 😂 ,,КАТО УТВОРЯТ ПО ЕДНА ГОЛЯМА УСТА😂 ПАДАМ ОТ СМЯХ
  • 19 Хмм

    8 2 Отговор

    До коментар #16 от "Но може да стане":

    Божков се опита да говори с тях и какво, наложиха му санкции, кой ще говори с премиер санкциониран за корупция с подписа на американския президент
  • 20 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 21 Възраждане

    5 2 Отговор
    Време е Българите да са освестят и да приемат газопровода Турски поток и Нефтохим за Български актив. По тази линия не трябва никой да отстъпва. Кой корумпиран, кой не, кой кадърен, кой не, си е вътрешна работа!

    Коментиран от #22

  • 22 Патерици на ГЕРБ

    6 2 Отговор

    До коментар #21 от "Възраждане":

    Няма кой корумпиран, кой не. Корумпираните от Възраждане също по затворите.
  • 23 А дано

    3 1 Отговор
    ги махнат тези кукли на конци
  • 24 Българин

    1 5 Отговор
    Дори само заради това, всички трябва да подкрепим ДПС и Бойко! Защото за да възродим държавата, първо рябва дасе унищожат сороските натрапници! Това е оисновната обединяваща цел на народа!

    Коментиран от #31

  • 25 Дякон Кунчев

    8 2 Отговор
    1000% вярно, аМръснатаСвиня от Банкя пак продава държавата и народа за 30 сребърника. Не се накраде Шопара помияр.
  • 26 Децис

    3 1 Отговор

    До коментар #2 от "Сатана Z":

    И държи около 70 % от икономиката на страната вкл. и София . Шишондри има пари от кражби и мошеничества ,но с тях не може да се мери защото те отдавна сложиха белите якички в бизнес и политика ,но приказката за вълка и козината си е валидна винаги. От много години имат постоянно присъствие в НСъбрание с техни избрани лица . За това и за тях почти никой журналист или политик не говори . Може би си спомнят колко убийства и взривени автомобили имаше неразкрити ,но с известен мотив и интерес ,имаше в източната част на територията , а и не само. Шишинка е забравил ,нищо ,че се е отъркал в тях като млад Директор на пристанище.
  • 27 Жоро

    0 2 Отговор

    До коментар #10 от "Весело":

    Да, вярно е има големи фекали, но, най-големите и ароматни са в ПП/ДБ, и производните им Гела и Величавия. Общото за всички привърженици на ПП/ДБ, Гела и Величавия е, че се мислят за умни и красиви, но общото им IQ граничи с 0.00
  • 28 Тази баба

    4 1 Отговор

    До коментар #20 от "ЕДГАР КЕЙСИ":

    има акъл, колкото ти не можеш да си представиш, че съществува.
  • 29 Сигурно знаят, че...

    1 0 Отговор
    Искуствените засади се наказват.
  • 30 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 31 Чеп за зеле не става от вас!

    1 0 Отговор

    До коментар #24 от "Българин":

    20 млрд. лв нови дългове и си правите устата за по-високо ДДС.
    Дните ви във властта са преброени!
  • 32 вен серемос

    3 0 Отговор
    Права е Таняна Дончева