• 3:1

Алан Сен-Максимен бе играч на мача за ''свраките''

Нюкасъл прекърши съпротивата на Бърнли - 1
Снимка: ЕРА/БГНЕС

Отборът на Нюкасъл надви този на Бърнли с 3:1 в двубой от 4-ия кръг на английската Висша лига. Алан Сен-Максимен и Калъм Уилсън бяха героите за домакините, а Ашли Уестууд се отчете с гол за Бърнли.

Резултатът бе открит още в 14-ата минута, когато Алан Сен-Максимен направи страхотен пробив и реализира със страхотен удар от вътрешността на наказателното поле.

След половин час игра Ашли Барнс изравни, но голът му бе отменен заради засада.

Гостите стартираха добре втората част, но ударът на Крис Ууд бе отразен от Карл Дарлоу.

Точно в 61-ата минута Ашли Уестууд възстанови равенството, след като овладя отбита топка и я изстреля право във вратата на Нюкасъл.

Само 4 минути обаче бяха нужни на "свраките", за да си върнат преднината. Алан Сен-Максимен този път бе в ролята на асистент и намери Калъм Уилсън, който спокойно прати топката в мрежата за 2:1.

В 76-ата минута гостите си усложниха още повече положението, след като подариха дузпа на съперника. Калъм Уилсън не сгреши от точката на дузпата и оформи крайното 3:1.

Така Нюкасъл се изкачи до 6-ата позиция и вече има 7 точки, докато Бърнли крета на предпоследно място с 3 загуби от 3 срещи.