• кардиф-
  • фа къп-

Тимът, воден от Юрген Клоп се наложи с 3:1

Ливърпул премина през Кардиф и продължава напред за ФА Къп (ВИДЕО) - 1

Отборът на Ливърпул надви Кардиф с 3:1 в мач от 1/16-финалите за ФА Къп и продължава напред в турнира.

Срещата стартира в спокойно темпо, а в средата на първата част гостите имаха претенции за дузпа, след като Марк Харис се просна на земята след съприкосновение със защитник. Съдията обаче подмина ситуацията и играта продължи.

През втората част Ливърпул наложи своя натиск и само 8 минути след подновяването на играта Диого Жота надскочи отбраната в центъра на наказателното поле и прати топката във вратата на Кардиф.

В 68-ата минута Такуми Минамино си освободи пространство и нанесе страхотен удар в долния десен ъгъл, с който удвои аванса на мърсисайдци.

По-малко от десет минути след това Харви Елиът оформи класиката, а четири минути по-късно Рубин Колуил все пак отбеляза почетно попадение за гостите.

Така Ливърпул продължава напред към осминафиналите на най-стария турнир, където ще срещне Норич.