• елитна група до 17 години

"Моряците" на Тодор Каменов биха с 2:1 Розова долина

Младшата на Черно море с обрат в Казанлък  - 1
Снимка: ПФК Черно море

Отборът на Черно море записа успех с 2:1 при гостуването си на Розова долина Казанлък в мач от 21-вия кръг на Елитната група до 17 години. "Моряците", водени от Тодор Каменов, спечелиха трите точки след обрат.

Варненци не започнаха срещата по най-добрия начин и допуснаха гол още във втората минута на двубоя. Той падна след груба грешка в защитата на "зелено-белите". Веднага след попадението Черно море пое инициативата и създаде няколко добри опасности пред вратата на домакините. При една от ситуациите Петър Маринов с глава нацели напречната греда.

В 55-ата минута Георги Венциславов изравни. Талантът на моряците" засече с глава центриране от корнер за 1:1. В 80-ата минута Петър Маринов проби отляво, навърза двама бранители и с удар по диагонала донесе успеха на варненци. До края на срещата удар на Александър Киров отново срещна гредата.

В следващия кръг Черно море приема тима на Локомотив Пловдив. Срещата е в събота, 9 април от 13 часа на стадион "Корабостроител" във Варна.

Съставите

Розова долина: Пламен Колев, Васил Беров, Спиро Димитров, Георги Янев, Христо Попов, Димитър Димитров, Филип Радев, Ивайло Димитров, Християн Цанев, Даниел Иванов, Стефан Шиков (Станислав Иванов, Христо Мудрев, Искрен Димитров, Траян Троев, Даниел Иванов, Свелозар Иванов).

Черно море: Георги Марков, Валентин Калъчев, Атрур Аветисян, Георги Венциславов, Константин Грахльов, Дейвид Луканов, Георги пасков, Мартин Банев, Кристиян Иванов, Кристо Яначков, Петър Маринов (Димитър Павлу, Кристиян Стоянов, Александър Киров).