Лудогорец победи Ботев (Пловдив) с класически резултат (ВИДЕО)

• efbet лига

Разградчани се откъснаха на върха

Лудогорец победи Ботев (Пловдив) с класически резултат (ВИДЕО) - 1
Снимка: botevplovdiv.bg

Лудогорец победи Ботев (Пловдив) с класическото 3:0 в двубой от 25-ия кръг на efbet Лига, игран на стадион "Хювефарма Арена".

Разградчани дръпнаха в резултата още в началото на срещата след два бързи гола на Бернард Текпетей (10') и Оливие Вердон (19'). През втората част Каули Оливейра (57') също се разписа и оформи крайния резултат.

Така Лудогорец се откъсна на върха в класирането на първенството с актив от 61 точки, с 9 повече от втория ЦСКА. "Канарчетата" пък остават на третата позиция с 43 и утре може се смъкнат надолу, ако Черно море победи Ботев (Враца). "Моряците" са с 42 точки.

Двубоят започна добре за домакините и още във втората минута Рик Джонатан стигна до топката след центриране от ъглов удар, но кълбото мина над вратата на Георги Аргилашки.

В 10-ата минута разградчани поведоха в резултата. Бернард Текпетей проби в пеналтерията и шутира по диагонала с левия крак. Георги Аргилашки нямаше какво да направи - 1:0.

Само девет минути по-късно "зелените" удвоиха преднината си. Каули Оливейра центрира отляво към далечната греда. Там Игор Пластун с глава пусна топката към Оливие Вердон, който плонжирайки прати кълбото във вратата.

В 28-ата минута Мохамед Брахими открадна топката и започна бърза контраатака. Последва пас към Антоан Бароан, чийто удар обаче бе слаб и не бе проблем за Серджио Падт.

В 30-ата минута резултатът можеше да стане класически. Матиас Тисера нахлу в наказателното поле и шутира по диагонала. Топката разтресе левия страничен стълб.

До края на първото полувреме темпото постепенн спадаше и не се стигна до повече опасни положения пред някоя от двете врати.

В началото на втората част случващото се в мача не се промени. Домакините владееха повече топката, разменяйки си къси пасове около средата на терена.

Все пак в 57-ата минута резултатът стана класически. Каули Оливейра получи топката и се освободи от противниковата защита. Последва преодоляване на излезлия извън пеналтерията Георги Аргилашки. След това нападателят имаше леката задача да насочи кълбото към опразнената врата.

В следващите минути темпото отново спадна, а треньорите на двата отбора предприеха редица смени, които допълнително накъсаха играта. В 69-ата минута Джеймс Етоо бе изнесен на носилка след тежък сблъсък с противников футболист.

В 81-ата минута влезлият преди малко Пиерос Сотириу засече с глава центриране от ъглов удар. Кълбото мина на сантиметри от вратата.