• сампдория-
  • серия а

Единствения гол на "Луиджи Ферарис" падна в 27-ата минута чрез Хенри Мхитарян

Рома с минимален успех срещу Сампдория и бленува за топ 4 на Серия А - 1

Отборът на Рома записа успех с 1:0 срещу Сампдория като гост и удължи серяиата си без загуба в италианския футбол на 10 поредни срещи.

Единствения гол на "Луиджи Ферарис" падна в 27-ата минута, когато Хенри Мхитарян бе точен за "джалоросите" и на практика това попадение донесе трите точки за отбора, воден от Жозе Моурньо.

По този начин римляните продължават борбата си за място в Топ 4 в края на класирането в Серия А, след като столичани са пети с 54 точки и задминаха с две градския съперник Лацио. Четвъртият Ювентус е с пет пункта повече от Рома, но торинския клуб е с мач пасив спрямо римляните.

Сампдория пък остана на 16-ото място в 29 точки и е на седем пред 18-ия Дженов.

В следващия кръг Рома ще приеме Салернитана, докато на Самдория му предстои Визита на Болоня.

Лошата новина за Жозе моуриньо и Рома от двубоя бе свързана с преждевременното излизане от терена на топреализатора на тима Тами Ейбрахам. В 81-вата минута англичанинът отстъпи мястото си на узбекистанеца Елдор Шомуродов, след като получи травма в рамото, която му причиняваше сериозна болка, какот се видя и когато "деветката" седна на пейката.

Не е ясно дали Моуриньо ще може да разчита на Ейбрахам за мача с норвежкия тим Бодьо/Глимт в четвъртък в Лигата на конференцията.