Истински трилър: Манчестър Сити разпиля Ман Юнайтед, Холанд влезе в историята!

• висша лига-
  • ерлинг холанд

"Гражданите" спечелиха с 6:3

Истински трилър: Манчестър Сити разпиля Ман Юнайтед, Холанд влезе в историята! - 1

Манчестър Сити победи Манчестър Юнайтед с 6:3 на "Етихад Стейдиъм" в 188-ото издание на дербито между синята и червената част на града. Фил Фоудън откри резултата в осмата минута. Ерлинг Холанд удвои в 34-тата, а в 37-ата се разписа отново. В 44-тата и Фоудън отбеляза второто си попадение днес. Антони намали в 56-ата минута. Ерлинг Холанд оформи своя хеттрик в 65-ата минута, ставайки първия играч в историята на Висшата лига, който записва хеттрик в три поредни домакинства на своя отбор. В 72-ата минута и Фил Фоудън оформи своя хеттрик. Антони Марсиал оформи крайния резултат с два гола в 84-тата и 90-ата минута, второто попадение на французина бе от дузпа.

Още в третата минута "гражданите" можеха да поведат в резултата, когато удар на Холанд с глава бе изчистен пред голлинията, след което Де Бройне нанесе още един изстрел, но Де Хеа успя да спаси. Гостите обаче изпитваха сериозни трудности в защитата в началните минути и логично в осмата шампионите поведоха в резултата. Фоудън изостри атаката с подаване към Бернардо отляво. След това английският национал се придвижи в наказателното поле, Ериксен не го последва, а и централните бранители на Юнайтед оставиха Фоудън непокрит. Той засече ниското центриране на Бернадо Силва за 1:0.

В 19-ата минута късметът покри "червените дяволи", след като Гюндоган изпълни много добре пряк свободен удар. Де Хеа не помръдна, но топката срещна лявата странична греда на вратата му.

Две минути след това Сити създаде почти същата атака, както и при гола. Този път Грийлиш центрира отляво и намери Фоудън, чийто удар обаче премина встрани от вратата.

Сити продължаваше да създава големи проблеми на градския си съперник по фланговете, като по-голямата част от опасностите идваха отляво. В 31-вата минута удар на Бернардо бе блокиран, след което Фоудън също стреля без успех, а накрая Де Хеа изби с върха на пръстите си много добър изстрел на Де Бройне. При последвалия корнер Холанд избяга на Ериксен, който изненадващо го пазеше при статичните положения пред вратата на Де Хеа, и засече с глава. Маласия опита да изчисти, но топката бе преминала голлинията.

Три минути след това Холанд довърши "червените дяволи" с втория си гол днес. Този път норвежецът засече с левия крак на далечната греда центриране на Де Бройне, прострелвайки Де Хеа отблизо. Освен резултата, другата лоша новина за Тен Хаг бе, че Варан трябваше да напусне заради контузия в глезена, която получи още преди втория гол на Сити, но остана на терена известно време. В крайна сметка французинът напусна терена в 41-вата минута, а Виктор Линдельоф влезе на мястото му. Кайл Уокър също бе заменен принудително от Серхио Гомес.

Минута преди края на първата част Холанд добави към двата си гола и асистенция към Фоудън, който също реализира второ попадение днес, след като засече на далечната греда центрирането на норвежеца.

Манчестър Юнайтед не създаде нищо в офанзивен план през първото полувреме. На почивката доста от гостуващите привърженици напуснаха "Етихад".

За началото на втората част Люк Шоу замени Малсия, който имаше много сериозни затруднения с Фоудън, а беше и с картон. В самото начало на полувремето Де Хеа спаси поредния удар на Фоудън. След това Сити видимо свали оборотите, което даде шанс на "червените дяволи" да започнат да разиграват повече. Така се стигна до 56-ата минута, когато Антони намали резултата с много хубав и добре насочен изстрел от около 25 метра.

Малко след това Тен Хаг включи в игра Марсиал и Каземиро, които замениха съответно Рашфорд и Мактоминей.

В 65-ата минута Холанд в трети пореден домакински мач на Манчестър Сити реализира хеттрик, ставайки първият футболист в историята с подобно постижение. Гомес центрира ниско отляво, а норвежецът засече с мощен удар. Попадението бе копие на първия гол на Сити в мача.

В 72-рата минута Фил Фоудън, който преди днес не се бе разписвал в дербито на Манчестър, оформи своя хеттрик. Той получи от Холанд, за когото това бе втора асистенция, и стреля силно в левия ъгъл. Люк Шоу покри засада, а в тази ситуация около двамата нападатели на Сити имаше шестима играчи на Юнайтед, които обаче не успяха да направят нищо.