Атлетико Мадрид с първа победа през 2023 година

• валядолид-
  • ла лига

Мадридчани вече имат 31 точки в актива си на 4-ата позиция

Атлетико Мадрид с първа победа през 2023 година  - 1

Атлетико Мадрид победи с 3:0 Валядолид на своя „Уанда Метрополитано“. Победата е първа за „дюшекчиите“ през новата 2023 година след загубата от Барселона и равенството с Алмерия.

Мадридчани вече имат 31 точки в актива си на 4-ата позиция. Петият и шестият Виляреал и Бетис съответно са с по 28 пункта, като и „жълтата подводница“ и „лос вердибланкос“ имат мач пасив.

Успехът за тима на Диего Симеоне бе изкован още през първите 45 минути, когато паднаха и трите гола.

След 18 минути игра Алваро Мората откри след асистенция на Антоан Гризман, а само пет минути по-късно и французинът намери място сред голмайсторите.

Още пет минути по-късно испанският бранител Марио Ермосо отбеляза третото и оказало се последно попадение във вратата на гостите.

Сега за Атлетико предстои дерби на Мадрид с Реал за Купата на краля, а Валядолид, който остава на 17-о място, ще приеме Валенсия в следващия кръг в Ла Лига.