Спортинг Лисабон разпиля датския Мидтиланд и е на 1/8-финалите в Лига Европа

• спортинг лисабон-
  • мидтиланд-
  • лига европа

Головете за португалците отбелязаха Себастиан Коатес (21'), Педро Гонсалвеш (50', 77') и Стефан Гартенман (85')

Спортинг Лисабон разпиля датския Мидтиланд и е на 1/8-финалите в Лига Европа - 1

Отборът на Спортинг (Лисабон) победи с 4:0 като гост датския Мидтиланд и с общ резултат от 4:1 се класира за 1/8-финалите в Лига Европа. Головете за португалците отбелязаха Себастиан Коатес (21'), Педро Гонсалвеш (50', 77') и Стефан Гартенман (85').

Очакваше се Спортинг (Лисабон) да срещне повече трудности предвид равенството (1:1) от първия мач в португалската столица, но иберийците още от самото начало поеха инициативата и не дадоха шанс на датчаните.

Гостите отбелязаха първото си попадение в средата на първото полувреме. Голмайсторът Коатес сам намери пространство в наказателното поле на съперника, освободи се и стреля точно в левия ъгъл на вратата, пазена от Антонио Адан.

Четири минути по-късно португалците можеха да дръпнат със сериозен аванс, но съдията отказа да отсъди дузпа в тяхна полза след като преразгледа спорна ситуация чрез системата VAR.

В 34-ата минута Мидтиланд също имаше претенции за дузпа, но и там след намеса на VAR не бе посочена бялата точка.

Две минути по-късно като че ли нещата се изясниха напълно след като датчаните останаха с човек по-малко Паулиньо си изкара втори жълт картон и потегли към душовете.

Второто полувреме започна добре за гостите и само пет минути след подновяването на играта Педро Гонсалвеш покачи на 2:0. Отново след солова акция той проби и стреля безпощадно от средна дистанция.

След това иберийците напълно отказаха съперника си и го затвориха в неговата половина. Така логичното се случи и падна трето попадение, което отново отбеляза Гонсалвеш в 77-ата минута. 8 минути по-късно Стефан Гартенман вкара и четвърти гол в мрежата на домакините, с което направи разгрома пълен.