23 Февруари, 2023 22:14 848 0

• севиля-
  • лига европа-
  • псв айндховен-

Испанците бяха спечелили първата среща у дома с убедителното 3:0, но на реванша загубиха с 0:2 след попадения в края

Севиля се промъкна до 1/8-финалите на Лига Европа, ПСВ на крачка от героичен обрат - 1

Рекордьорът по трофеи в Лига Европа Севиля се промъкна до 1/8-финалите след инфарктен втори мач срещу ПСВ Айндховен от плейофния кръг във фазата на елиминациите. Испанците бяха спечелили първата среща у дома с убедителното 3:0, но на реванша загубиха с 0:2 след попадения в края. Нидерландците дори вкараха още един гол, който обаче не беше признат.

Тимът на Хорхе Сампаоли, който е сред разочарованията в Ла Лига, се чувстваше уверено до около четвърт час преди края. Даже Иван Ракитич беше ударил греда и независимо че “филипсите” натискаха, нещата за испанците изглеждаха под контрол.

В 77-ата минута обаче Люк де Йонг вкара за 1:0 за ПСВ.

Три минути по-късно бившият нападател на Севиля още веднъж изпрати топката в мрежата, но гостите имаха шанс, че беше отсъдено нарушение на Фабио Силва малко преди това.

Португалецът вдигна напрежението в четвъртата минута на добавеното време, реализирайки за 2:0.

После обаче не остана време за евентуален трети гол.

Така Севиля ще научи своя съперник в жребия, който ще е в петък от 13:00 часа. Андалусци ще се паднат с един измежду Арсенал, Роял Юнион СЖ, Фрайбург, Ференцварош, Фейенорд и Фенербахче.

На стадиона на ПСВ да си вземе сбогом дойде доскорошният нападател на тима Коди Гакпо, който през януари подсили Ливърпул.