• левски-
  • лига на конференциите-

Двубоят завърши 0:0

Левски изпусна Апоел Беер Шева в Израел, всичко ще се решава в София - 1

Апоел Беер Шева и Левски завършиха наравно 0:0 в първи мач от третия квалификационен кръг на Лига на конференциите. "Сините" изиграха силен двубой на "Търнър Стейдиъм", като определено трябва да са отборът, който да съжалява, че не взе преднина преди реванша.

Първият точен удар в мача беше на сметката на домакините. В 3-ата минута Рой Гордана центрира от корнер, а на далечната греда Мигел Витор отправи удар от движение, с който не затрудни Пламен Андреев. В 6-ата минута Марин Петков изчисти с глава центриране отдясно. Топката обаче се озова в Гордана, който отправи удар от дъгата на наказателното поле, но Хосе Кордоба го блокира. Секунди по-късно и Мариано Барейро обстрелва вратата на Андреев, но без успех.

В 10-ата минута Апоел организира многоходова атака, при която Гордана намери Патрик Климала отдясно. Нападателят опита остро успоредно центриране, но Кристофер Петершон се размина с топката на 2-3 метра от голлинията. В 18-ата минута Барейро опита да изведе Константин Паун очи в очи с Пламен Андреев. Вратарят на Левски обаче предвидливо излезе и изпревари румънеца, като улови топката на границата на наказателното поле.

В 27-ата минута Петершон падна върху глезена на Марин Петков. Десният защитник в този мач трябваше да получи медицинска помощ, след което се върна на терена, но отново седна на тревата, изпитвайки болка, поради което лекарският екип отново трябваше да се намесва.

В 30-ата минута Уелтън пресече подаване на домакините, а топката се озова в Рикардиньо. Бразилецът напредна през центъра, навлезе в наказателното поле и опита удар от отлична позиция, но след намесата на Мигел Витор се стигна само до корнер за "сините".

В 35-ата минута Марин Петков нямаше как да продължи участието си в мача и беше заменен от Патрик-Габриел Галчев. Пет минути след това Уелтън пропусна страхотна възможност за гол. Дарлан се пребори за топката в центъра и продължи към Рикардиньо. Деветката в синьо пусна извеждащ пас към Уелтън. Бразилецът се озова сам срещу Офир Марциано, но от около 15 метра отправи удар високо над вратата.

В 43-ата минута Уелтън проби отляво до аутлинията и върна към Асен Митков на границата на наказателното поле. Младокът шутира, но ударът му беше блокиран от Ияд Абу Абаид. Топката се озова в Галчев, който от около 17 метра нанесе удар, но над вратата.

Втората част започна с по-активни действия на "сините", които се пренесоха почти изцяло в полето на своя домакин. В 54-ата минута Роналдо отне топката и подаде към Рикардиньо. Нападателят видя Асен Митков отдясно, а младокът центрира прецизно в наказателното поле, където Роналдо отправи опасен удар с глава от 5-6 метра, но Офир Марциано се справи и изби.

В 56-ата минута в игра за Апоел влезе българският национал Йоан Стоянов. Той замени Константин Паун, докато Антонио Сефер влезе на мястото на Кристофер Петершон.

Смените обаче не промениха кой знае колко играта на домакините и Левски беше отборът, който атакуваше повече. "Сините" обаче трудно създаваха нещо опасно пред вратата на Офир Марциано. В 77-ата минута Николай Костов направи промяна в средата на терена, като пусна в игра Джавад Ел Джемили и Асими Фадига на местата на Асен Митков и Дарлан. Малко след това Цунами опита да изненада вратаря на Апоел с удар от далечна дистанция, но топката мина над вратата.

В 80-ата минута силен шут на Рикардиньо от границата на наказателното поле профуча покрай лявата греда на Марциано. Две минути след това "сините" организираха опасна контраатака, при която Асими Фадига подаде към Ел Джемили. Мароканецът шутира от около 15 метра, но топката беше избита от защитник в червено.

В 86-ата минута домакините получиха право да изпълнят пряк свободен удар отляво за нарушение на Фадига. Сагив Йехезкел опита меко центриране, а топката се насочи опасно към горния ляв ъгъл на вратата на Пламен Андреев, но стражът със страхотна намеса изби в корнер. В 90-ата минута Мигел Витор отправи удар след центриране от ъглов удар, който беше неточен.

Съставите:

Апоел БШ: 1. Офир Марциано, 4. Мигел Витор, 5. Ияд Абу Абаид (84 - 16. Амир Ганаш), 8. Рой Гордана, 9. Патрик Климала (71 - 10. Томер Хемед), 19. Шай Елиас, 22. Елдер Лопеш, 23. Кристофер Петершон (56 - 28. Антонио Сефер), 24. Гай Бадаш (71 - 11. Сагив Йехезкел), 33. Константин Паун (56 - 27. Йоан Стоянов), 35. Мариано Барейро

Резерви: 36. Джонатан Шани, 55. Нив Елиаси, 3. Харел Шарам, 10. Томер Хемед, 11. Сагив Йехезкел, 15. Илай Мадмон, 16. Амир Ганаш, 17. Алон Тургеман, 18. Ейтан Тиби, 27. Йоан Стоянов, 28. Антонио Сефер

Левски: 1. Пламен Андреев, 88. Марин Петков (35 - 22. Патрик-Габриел Галчев), 5. Келиан ван дер Каап, 33. Хосе Кордоба, 6. Цунами, 8. Андриан Краев /к/, 27. Асен Митков (77 - 11. Джавад Ел Джемили), 37. Дарлан (77 - 97. Асими Фадига), 7. Роналдо, 17. Уелтън, 9. Рикардиньо (88 - 10. Ивелин Попов)

Резерви: 13. Николай Михайлов, 99. Иван Андонов, 10. Ивелин Попов, 11. Джавад Ел Джемили, 14. Илиян Стефанов, 16. Преслав Бачев, 20. Асен Чандъров, 21. Кристиян Йовов, 22. Патрик-Габриел Галчев, 97. Асими Фадига