Шахтьор с фантастичен обрат в Белгия

• шахтьор-
  • шампионската лига-
  • антверпен-

Шахтьор стигна до победа с 3:2 при гостуването си на Антверпен в среща от група "H" на Шампионската лига

Шахтьор с фантастичен обрат в Белгия - 1

Шахтьор стигна до победа с 3:2 при гостуването си на Антверпен в среща от група "H" на Шампионската лига. Белгийците водеха с два гола на почивката, след като Арбнор Муя откри още в третата минута, а Мишел-Анже Баликвиша се разписа в 33-ата минута. Украинците обаче стигнаха до пълен обрат. Данило Сикан даде неговото начало с попадение в началото на втората част. Ярослав Ракитский изравни, а Сикан се разписа за втори път в 76-ата минута. Драмата беше пълна, тъй като Тоби Алдервейрелд пропусна дузпа в добавеното време.

Шахтьор записа първа победа и първи точки в групата, а Антверпен остана на последно място без точков актив. Порто приема Барселона в другия мач от групата по-късно днес.

Срещата започна отлично за домакините и в третата минута те поведоха. Вермеерен открадна топката пред наказателното поле и пусна към Муя, който финтира и след това прати топката покрай вратаря. Това бе първи гол за белгийския тим след четири срещи без попадение, което им се случва за първи път от 2004 г.

Антверпен бе вдъхновен от ранния гол и доминираше. В 15-ата минута Янсен можеше да удвои аванса, но нацели гредата. Постепенно Шахтьор влезе в мача и също създаде положения. Матиевнки не успя да засече топката след ъглов удар, а Сикан също пропусна добра възможност. Домакините удвоиха аванса си в 33-ата минута, а асистенцията отново бе на Вермеерен. Той напредна през центъра и отлично изведе Баликвиша, а той технично прати топката покрай вратаря.

Шахтьор излезе с различна настройка за втората част и бързо притисна съперника. Отлична комбинация в 48-ата минута завърши със страхотен удар на Судаков, но топката се удари в гредата. Защитата на белгийците не успя да изчисти, вратарят отрази удар на Назарина, но Сикан при добавката се разписа.

След почивката украинците доминираха и създадоха доста положения. След няколко пропуска домакините стигнаха до добра възможност. Ризник направи спасяване, след като спря Янсен, а Вермеерен не успя при добавката. В 71-ата минута се стигна до фал пред наказателното поле на Антверпен. Ракитский стреля ниско, топката рикошира във Баликвиша и се озова в мрежата.

Само пет минути по-късно Шахтьор вече водеше след няколко грешки в защитата на домакините. Вратарят Бутез спаси една топка да не излезе от терена, но това се оказа по-лош вариант за него, тъй като тя стигна до Назарина, който пусна към Сикан и той изведе украинците напред. Антверпен стигна до някои възможности за изравняване, а в добавеното време получи дузпа след игра с ръка на Степаненко. Тоби Алдервейрелд застан азад топката. Капитанът на домакините обаче прати топката покрай вратата.