• байер леверкузен-
  • кьолн-
  • бундеслигата-

Байер Леверкузен с убедителен успех в Бундеслигата - 1

Отборът на Байер Леверкузен записа убедителен успех над Кьолн в мач от Бундеслигата. Лидерът във временното класиране нямаше особени проблеми срещу последния в таблицата и се наложи с 3:0.

„Аспирините” доминираха през целия мача, а резултатът 3:0 бе най-малкото, с което можеха да си тръгнат гостите.

Йонас Хофман откри за домакините с точен удар в 22-ата минута, а десет по-късно Жереми Фримпонг покачи на 2:0. Виктор Бонифейс оформи класиката за Байер Леверкузен през втората част.

Така тимът на Шаби Алонсо записа трета поредна победа в първенството, а „козлите” продължават с разочароващите изяви в шампионата. От началото на сезона Кьолн има едва една точка в актива си и логично заема последното място в таблицата.