• лацио-
  • аталанта-
  • серия а-

Спектакъл на "Олимпико" (ВИДЕО) - 1

Лацио победи трудно у дома Аталанта с 3:2 в двубой от осмия кръг от първенството на Италия.

Столичани бързо поведоха с 2:0 преди почивката, но допуснаха изравняване до 2:2, след което достигнаха до решителното попадение, което беше дело на Матиас Весино в самия край на срещата.

Още в петата минута "орлите" взеха аванс в резултата след автогол на Шарл де Кателаре при опит за изчистване на топката в наказателното поле на бергамаските.

Шест минути след това Фелипе Андерсон асистира за Тати Кастеянос, който се разписа във вратата на Аталанта.

В 14-ата минута вратарят на гостите Хуан Мусо се намеси решително след опит за попадение на Николо Казале.

Отборът от Бергамо се върна в срещата в 33-ата минута чрез Едерсон, който отбеляза с глава.

В 63-ата минута Теун Копмайнерс центрира и Сеад Колашинац не остави шансове за стража на столичани Иван Проведел, разписвайки се за 2:2.

Лацио достигна до трудния успех с в 83-ата минута чрез Весино, отбелязал след пас на Кастеянос.

В последните минути от редовното време треньорът на римляните Маурицио Сари получи червен картон край страничната линия заради оспорване на съдийски решение.

След успеха си Лацио избегна най-лошото си начало на сезона през последните 29 години и вече има 10 точки на 12-то място в класирането. Аталанта остана на шеста позиция в Серия А с 13 пункта.

В друга среща от кръга Фрозиноне се наложи срещу гостуващия Верона с 2:1, а по-късно днес шампионът Наполи посреща Фиорентина, докато Рома гостува на Коляри.