Ювентус размаза Салернитана и продължава напред за Купата на Италия

• купа на италия-
  • салернитана

Ювентус размаза Салернитана и продължава напред за Купата на Италия - 1

Отборът на Ювентус стана последният 1/4-финалист в турнира за Купата на Италия.

"Бианконерите" се разправиха жестоко с тима Салернитана, побеждавайки го с 6:1 в сблъсъка от 1/8-финалите.

Гостите откриха резултата още във 2-рата минута чрез Чуквубуикем Иквуемеси, но това само ядоса домакините, които включиха на скорост и пометоха своя съперник.

Автори на попаденията станаха Фабио Мирети в 12-тата, Андреа Камбиазо в 35-ата, Даниеле Ругани в 54-тата, автогол на Дилан Брон в 75-ата минута, гол на Кенан Йълдъз в 88-ата и още един на Тимъти Уеа в 91-вата минута.

Така торинци си уредиха среща с Фрозиноне в следващия кръг на надпреварата, а мачът помежду им ще е следващия четвъртък на 11 януари.