Атлетико попари Реал Мадрид с последния удар в мача

• реал мадрид-
  • атлетико мадрид-
  • ла лига

Реал продължава да е лидер в Ла Лига с 58 точки, само на две пред Жирона. Атлетико е четвърти с 48 т.

Атлетико попари Реал Мадрид с последния удар в мача - 1

Бившият футболист на Реал Мадрид Маркос Йоренте донесе равенството 1:1 на Атлетико дълбоко в добавеното време в градското дерби на Мадрид на "Сантяго Бернабеу".

След няколко поредни грешки в отбраната на Атлетико Браим Диас откри резултата в 20-ата минута, копвайки топката над Ян Облак.

"Дюшекчиите" отговориха с гол на Стефан Савич с глава след центриране от корнер, но впоследствие попадението бе отменено. След преглеждане на ситуацията с ВАР съдията реши, че Саул пречи на вратаря Лунин и така прави позицията си активна, заради което бе свирена засада.

В добавеното време на двубоя Маркос Йоренте вкара за равенството 1:1. Савич изсипа дълга топка в наказателното поле на Реал, Мемфис Депай я укроти с глава, след което Йоренте връхлетя върху нея и с глава след рикошет в напречната греда прати топката в мрежата.

Реал Мадрид - Атлетико Мадрид 1:1

1:0 Браим Диас 20"

1:1 Маркос Йоренте 90'+3'

Реал Мадрид: Лунин, Васкес, Карвахал, Начо, Менди, Камавинга, Кроос, Валверде, Белингам (88 - Себайос), Диас (71 - Хоселу), Родриго (76 - Модрич)

Атлетико Мадрид: Облак, Ермосо, Витсел, Савич, Рикелме (46 - Молина), Саул (61 - Лино), Коке (68 - Кореа), Де Пол (61 - Бариос), Йоренте, Гризман, Мората (61 - Депай)