• турнира-
  • клей-
  • сърбия

Поставената под №4 в схемата българка се наложи над Елизавета Котляр от Украйна

Росица Денчева постигна трета убедителна победа и се класира за полуфиналите на сингъл на турнира на клей за жени в Куршумлийска баня (Сърбия) с награден фонд 15 хиляди долара.

Поставената под №4 в схемата Денчева се наложи с 6:3, 6:2 над Елизавета Котляр от Украйна. Срещата продължи 87 минути.

Българката поведе с 4:0 в първия сет и го спечели с 6:1. Във втората част Денчева спечели три поредни гейма от 3:2 до 6:2.

Това е трета поредна победа за Роси на турнира без да загуби сет. В първите си три мача Денчева загуби само 13 гейма. За място на финала българката ще играе срещу втората поставена Наталия Сенич от Сърбия.

Галена Кръстенова пък се класира за финала на двойки. 17-годишната Кръстенова и Уляна Грабовец от Беларус победиха с 6:2, 7:5 четвъртите поставени Ана Хиралди Рекена от Испания и Анастасия Запарнюк от Украйна. В спор за титлата Кръстенова и Грабовец ще играят утре срещу №1 в схемата Лус Конинг и Сара ван Ернст от Нидерландия.