20 Октомври, 2012 10:32 29 717 34

АвтоВАЗ готви три нови модела

  • автоваз-
  • lada-
  • юг демаршелие

Седан, хечбек и кросоувър ще попълнят гамата на Lada до 2016 г., разказва вицепрезидентът по производството и техническото развитие на руската марка Юг Демаршелие пред сайта Автосреда. Най-усилено върви работата по нов проект за триобемен модел от клас B, който да замести Priora.

Демаршелие твърди, че АвтоВАЗ ще съумее да предложи автомобил, който ще бъде интересен не само като цена, а и като потребителски качества. На малко по-късен неговата платформа ще залегне в основата на хечбек и кросоувър. "Перспективните ни разработки в момента са BM-Hatch, B-Cross и Lada B. Инженерите ни вече напредват по тези проекти", споделя мениджърът.

Според Демаршелие АвтоВАЗ смята да се пробва и в клас C до няколко години. Освен това руско-френската компания вече работи над нов двигател, който да допълни сегашния 1.6-литров мотор. Бъдещият агрегат ще има работен обем 1.8 литра.


Поставете оценка:
Оценка от 0 гласа.


Подобни новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

  • 1 Никола Гълев

    1 1 Отговор
    А дано аз съм фен на руската техника!
  • 2 John Doe

    1 1 Отговор
    Еѝ тва е добро.
  • 3 сашо

    1 1 Отговор
    отдавна не докосвам нещо руско ..
    ...и съм много добре.
    в Япония и Европа се прави всичко, което ми е необходимо.

  • 4 veselin

    1 0 Отговор
    защо ви пука за такива като Г-н ВИП АМГ, и защо изобщо му отговаряте :D
  • 5 Крум Янкулов

    1 0 Отговор
    Дизайнът е хубав,допада ми дано и качеството бъде добро

    Коментиран от #7

  • 6 wulkan

    1 0 Отговор
    При положение, че спряха старата техника, новото може би ще бъде много по-добро. Нали вече са в партньорски отношения с Рено-Нисан. Ето нови мотори и прочие. Може да е Лада, ама като е новичка. Въпросът е дали ще можем да си купуваме. Само таралясници търкаляме.
  • 7 Japoneze

    1 1 Отговор

    До коментар #5 от "Крум Янкулов":

    Съгласен съм-хубав стегнат SUV-дано цената и техниката да са добри-
    по добре това отколкото Румънския Прашоляк!!!
  • 8 Schmeichel

    1 0 Отговор
    Абе това ще е дъстер с руски дизайн най-вероятно..
    А Гранта не замества ли Приора? Или нещо друго замества?

    Коментиран от #15

  • 9 фен

    0 0 Отговор
    Успех на братушките напредъка е усезателен, продалжавайте така.
  • 10 dmvbp

    0 0 Отговор
    на мен това ми прилича на нова лада нива ще почакаме и ще видим ако на този хубав дизайн добавят проходимостта на лада и се придържат около цената на нива ще имат огромен успех
  • 11 Десислава

    0 0 Отговор
    на мен ми прилича на опел
  • 12 доктор кирев

    0 0 Отговор
    ampera
  • 13 haineken

    0 1 Отговор
    Поредното голямо НИЩО .......Те са се доказали че са некадърни в това отношение.
  • 14 Цветелин Вълкански

    0 0 Отговор
    mnogo e gotino voziloto :D
  • 15 руснака

    0 0 Отговор

    До коментар #8 от "Schmeichel":

    гранта замества калина, приора се води по-голяма клас, макар че вече отдавно е време да я сменят с нещо по-ново
  • 16 ТРОШАЧА

    0 0 Отговор
    ПРЕДПОЧИТАМ ЛАДА НИВА РИС ИЛИ ЛАДА НИВА ДЖУНГЛА ПРЕД ТАЗИ ИМИТАЦИЯ НА ИНФИНИТИ ! С ТОЗИ ПАРКЕТНИК СИЛНО СЕ СЪМНЯВАМ ЧЕ ЩЕ МОГА ДА МИНА ТАМ КЪДЕТО ПОСОЧЕНИТЕ ПО-ГОРЕ ЛАДИ ЩЕ МИНАТ ...!
  • 17 николай чобанов

    0 0 Отговор
    АКО И ДА Е РУСКА КОЛИЧКАТА СИ Е ГОТИНА
  • 18 ММММММ

    0 1 Отговор
    РУСКИ БОКЛУК

    Коментиран от #19

  • 19 аватар

    0 0 Отговор

    До коментар #18 от "ММММММ":

    "колега" ти можеш ли да направиш автомобил който да не е боклук...
  • 20 ЕМИлия ЗАРЕВА

    0 0 Отговор
  • 21 Бял човек

    0 0 Отговор
    Лада е собственост на Рено
    Следващата Лада ще е Дачия Логан с емблема на ВАЗ
    В което няма лошо, но определено вече няма Лада

    Коментиран от #24, #31

  • 22 Борислав Дяволов

    0 0 Отговор
  • 23 Аз обичам лада

    0 0 Отговор
    Ей тези семселета требе да им треснем една атомна бомба и само тогава ще спрат да произвеждат тези боклуци никому ненужни.
  • 24 Лъчезарчо

    1 0 Отговор

    До коментар #21 от "Бял човек":

    То пък все едно че Рено е кола.
  • 25 pentagona

    0 0 Отговор
    infinity
  • 26 Marian

    1 0 Отговор
    "То пък все едно че Рено е кола"

    А Infinity на кой е? На Nissan нали...
  • 27 Гост

    0 0 Отговор
    Лъчезарчо да не би да караш ферари бе че да правиш такива изявления за Рено? Кога стана калайджия кога ти почерня г.зъ?
  • 28 Дудук

    0 0 Отговор
    Тук повече сигурно сте автомобилни фенове. Следователно сте гледали някой друг клип с модерните видеорегистратори от Русия.

    РУСКИТЕ КОЛИ ПРИ КАТАСТРОФА СЕ САМОРАЗФАСОВАТ КАТО ОПАКОВКА НА ШОКОЛАД БАЙКАЛЧЕ. Всякви модели руска кола от всяка година при сблъсък със западен автомобил си обелват ламарините като портокал, рамата остава, а хората изпопадат по пътя. Ако не вярвате, може сами да видите.

    Коментиран от #30

  • 29 Anonymous

    0 0 Отговор
    Руснаците може и да се научат да правят коли някой ден ама дизайн няма да се науат.
  • 30 Дядо поп

    0 0 Отговор

    До коментар #28 от "Дудук":

    Ха ха ха вярно така е. Те тези руски подобия на коли би трябвало да бъдат забранени като опасни за здравето ама докато има ахмаци да ги копуват така ще е.Като ,че ли се свършиха нормалните коли.Хайде едно време нямаше други и затова ги копуваха ,но сега защо?
  • 31 Лада

    0 0 Отговор

    До коментар #21 от "Бял човек":

    Грешиш, ужасТно грешиш, по скоро следващите дачии ще са лади с емблемата на дачия. Ха-ха-ха...
    А това от снимката е дело на Стив Матин, който не знае кой е да провери в google. Той вече оглавява дизайнерското студио на Автоваз.
  • 32 пророка

    0 0 Отговор
    евала това означава нови работни места перфектен дизаин дано и технически да е добре аво го контролира рено
  • 33 Борката

    0 0 Отговор
    Дали..? А като се блъснат в Нивата, що на Нивата и няма нищо, пък западната кола е на чаркаляци???
    Айде не говорете на изуст, като не ви харесва, не си купувайте, не коментирайте, не карайте и така ...
  • 34 diviner

    0 0 Отговор
    "Борката-а-а..." Недей бе, човек да плещиш глупости. Седни и попрочети малко. Не е зле да видиш и стандартите за безопасност на NCAP и на ADAC. Важното е пътническата клетка да остане здрава. А останалото вече се проектира да бъде ЕНЕРГОАБСОРБИРАЩО, защото освен стандарти за безопасност на автомобила, от много отдавна модерните автомобили трябва да отговарят и на жестоки стандарти за безопасност на пешеходци. Затова, съвсем не само руските, но също така ако вземеш и една достатъчно стара друга кола, в сблъсък с нова, новата ще има значително повече деформации по външните панели - брони, калници, капаци -0 много от които днес са направени дори не от метал, но... пътническата клетка ще е много по-добре запазена и със сигурност новата кола при сериозен удар, ще предпази пътниците много по-добре от старата, респ. руската, която даваш за пример. Четете, четете... и познанието за автомобили, като всяко друго, идва с четене... Не с плещене на идиотщини по форумите!