• ред бул лайпциг-
  • байер леверкузен-
  • 1:0-
  • бундеслига

„Аспирините“ започнаха по-силно срещата, но първото по-сериозно положение дойде малко преди изтичането на половин час игра

РБ Лайпциг измъкна трите точки и срещу Байер - 1
Снимка: EPA/БГНЕС

РБ Лайпциг продължава възхода си в Бундеслигата, след като надви Байер Леверкузен с 1:0 като гост в мач от 30-ия кръг на германския шампионат. Единственото попадение на „БайАрена“ вкара Доминик Собослай, като по този начин „биковете“ изпревариха „аспирините“ в класирането и вече са трети с 54 точки, докато хората на Херардо Селоане са на 2 точки зад тях.

„Аспирините“ започнаха по-силно срещата, но първото по-сериозно положение дойде малко преди изтичането на половин час игра. Тогава Муса Диаби получи разсичащ защитата пас и стреля към долния ляв ъгъл, но Петер Гулачи плонжира и спаси.

В 41-ата минута Патрик Шик засече с глава едно центриране, но топката прелетя току покрай дясната греда на гостите.

Малко след началото на втората част гостите имаха шанс да вкарат, след като Вили Орбан стреля след като стигна до една избита топка, но топката рикошира в гредата. Секунди по-късно Кристофър Нкунку падна в пеналта, но съдията подмина ситуацията.

В 69-ата минута Норди Мукиеле направи страхотен пробив, като слаломира между защитата на „аспирините“ и се оказа сам срещу вратаря. Последва изстрел, но топката мина покрай гредата.

Секунди по-късно се стигна до гол. Нкунку подаде към Доминик Собослай и той стреля от границата на наказателното поле. Лукаш Храдецки не можа да направи нищо и топката влетя в мрежата му, като по този начин „биковете“ си тръгнаха от Леверкузен с трите точки.

По-рано днес Байерн Мюнхен победи Арминия Билефелд с 3:0 като гост, Хофенхайм и Гройтер Фюрт завършиха при нулево равенство, а Унион Берлин сломи с 2:0 у дома тима на Айнтрахт Франкфурт, който по-рано през седмицата бе героизиран след като победи с 3:0 Барселона на "Камп Ноу" в турнира Лига Европа.