• кардиф сити-
  • фа къп

„Белите“ продължават напред в Купата на Футболната асоциация

Лийдс се справи без излишни нерви с Кардиф - 1

Лийдс Юнайтед е поредният тим, класирал се за 4 кръг в Купата на Футболната асоциация, след като се наложи с 5:2 срещу Кардиф Сити.

„Белите“ стартираха ударно срещата и след само няколко секунди игра Уилфред Нонто вкара един от кандидатите за „Гол на сезона“ в своя тим.

След това Родриго удвои, а самият Нонто добави втори гол преди полувремето да е приключило.

Къртис Нелсън видя как ВАР отменя попадението му две минути преди почивката и сякаш там някъде надеждата угасна за гостите.

Патрик Бамфорд влезе от резервната скамейка, за да се отчете с нови две попадения в средата на второто полувреме.

Към края домакините сякаш чакаха времето да изтече и някак проспаха гола на Калъм Робинсън в 84', а след това той удвои сметката си от дузпа.

В крайна сметка Лийдс продължи напред, въпреки финалните неприятности, а в следващия кръг ще мери сили с победителя от реванша между Акрингтън и Боръм Ууд.