Вече са ясни всички резултати и голмайстори в Лига на конференциите

• резултати-
  • голмайстори

Лудогорец отпадна след дузпи срещу Андерлехт

Вече са ясни всички резултати и голмайстори в Лига на конференциите - 1

Лигата на конференциите предложи нова порция от вълнуващи двубои в четвъртък вечер. Българският шампион Лудогорец отпадна след дузпи срещу Андерлехт. Отборите, които продължават към осминафиналите на турнира са Лацио, Шериф Тираспол, АЕК Ларнака, Андерлехт, Фиорентина, Лех Познан и Базел.

АЕК Ларнака успя да измъкне равенството срещу Днипро като гост и така продължава напред след успех с 1:0 в първата среща. Шериф Тираспол пък обърна Партизан от 0:1 до 3:1 и се класира за осминафиналите на ЛК. Десетима от Клуж пък не успяха да се справят с Лацио и така "римските орли" също продължават към следващата фаза.

Андерлехт и Лудогорец е мачът, който украси четвъртък вечер в турнира Лигата на конференциите. "Орлите" имаха минимален аванс след победата с 1:0 в Разград, но белгийците поведоха с 2:0 у дома. Все пак попадение на Игор Тиаго върна "орлите" в срещата. При този резултат българския шампион и Андерлехт изиграха продължения, а всичко се реши от дузпите, при които по-точни бяха футболистите на Андерлехт.

В късните двубои Фиорентина успя да обърне Брага, за да спечели с 3:2 и общ резултат 7:2. Лех Познан пък отстрани Бодьо/Глимт с минималното 1:0, докато Базел взе нужната победа с 2:0 у дома, за да елиминира Трабзонспор. Гент и Карабах завършиха при общ резултат 1:1 и решиха спора след изпълнения на дузпи.