Хорхе Мартин е на 18 точки от първото място в MotoGP

• мартин-
  • тайланд

Взе победа в спринтовото състезание в Тайланд

Хорхе Мартин е на 18 точки от първото място в MotoGP - 1

Хорхе Мартин (Испания, Prima Pramac Racing) спечели спринтовото състезание в Гран при на Тайланд от клас MotoGP на световния шампионат по мотоциклетизъм на писта и съкрати пасива си от върха на класирането, предава БТА.

Мартин превърна първата си позиция в квалификацията в пета поредна спринтова победа, печелейки с 0.933 пред Брад Байндър (РЮА, Red Bull KTM Factory Racing).

Мартин водеше във всяка обиколка на надпреварата, а неговият основен конкурент за тазгодишната титла Франческо Баная (Италия, Ducati Lenovo Team) изостана на седмо място. По този начин испанският пилот на Prima Pramac Racing се доближи на 18 точки от световната титла за 2023.

Трети на подиума се качи Лука Марини (Италия, Mooney VR46 Racing Team), който единствен успя да се опълчи на Мартин в първата обиколка. Марк Маркес (Испания, Repsol Honda Team) спечели с едва 0.078 секунди битка с Алейш Еспаргаро (Испания, Aprilia Racing) за четвъртото място.