България U19 не успя да се класира за елитния кръг след загуба от Андора

• андора-
  • u19

Българите, които бяха домакини на първата група от надпреварата, загубиха с 1:2

България U19 не успя да се класира за елитния кръг след загуба от Андора - 1

Юношеският национален отбор до 19 години не успя да се класира за елитните квалификации за Евро 2024. Българите, които бяха домакини на първата група от надпреварата, загубиха с 1:2 от Андора в последния си мач от надпреварата и така след две нулеви равенства 0:0 срещу Сърбия и Шотландия остават на последно място.

Андора започна малко по-добре срещата и в 4-та минута Карау опита удар по диагонал, но Алекс Божев спаси.

За първите 20 минути "лъвчетата" изоставаха във владението на топката и рядко успяваха да достигнат до нещо по-опасно в офанзивен план. Юношите на Андора имаха видимо комбинираха по-добре, но също не съумяваха да застрашат Божев.

В 43-ата минута България откри резултата. След центриране отляво Преслав Бачев стреля с глава, вратарят изби, но Мартин Георгиев бе на точното място, за да добави на празна врата.

В началото на втората част обаче Андора изравни. Биел Бора бе оставен непокрит при едно центриране и засече от непосредствена близост топката в мрежата.

В 54-ата минута България остана с човек по-малко, след като Кристиян Балов неразумно вдигна крак, за да удари съперников играч.

В 65-ата минута Андора отбеляза втори гол. Макс Родригес реализира след центриране от ъглов удар.

До края на мача българите опитаха да стигнат до обрат, който да ни класира напред, но натискът така и не доведе дори до изравняване.

АНДОРА U19 2:1 БЪЛГАРИЯ U19
0:1 Георгиев (43)