Китай тества система, която може да контролира приземяването на падащи ракетни сегменти, заявиха от Китайската академия за ракетни технологии, съобщи радио „Китай“.
От там добавиха, че тестът е бил извършен след изстрелването на ракетата „Чанджън-2С“ в понеделник. Той е имал за цел да разреши проблема със структурното разпадане на ракетните сегменти. С този тест Китай за първи път приземи такива останки с парашут, поставяйки солидна основа за бъдещите контролирани кацания, заявиха от Академията.
В понеделник в 8:19 ч. пекинско време Китай изстреля нова група сателити за дистанционно наблюдение. Ракетата-носител „„Чанджън-2С“ е с дължина 43 м и излетна маса от 242 тона. Обтекателят ѝ представлява носови конус, който защитава полезния товар. Тестваната технология е контролирана от електрическа и парашутна система, която следи в реално време за състоянието на полета при повторното навлизане в земната атмосфера. Парашутът се отваря, когато обтекателят достигне определена височина и отговаря на съответните условия за забавяне на скоростта, след което се извършва контролирано кацане в безопасна зона.
Изследователският екип има планове да продължи с тестовете на технологията и през следващите години.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 Нормален
Коментиран от #2
13:33 23.07.2021
2 схсхсх
До коментар #1 от "Нормален":
Русия не участва в космическото изследване и няма космическо развитие ,за да може дори да изостава.19:04 23.07.2021
3 Пеко Даков
14:20 24.07.2021