В Гърция започна масовата ваксинация на населението срещу COVID-19, като предимството е за хората над 85 годишна възраст.
Турция е ваксинирала над 1 милион души в първата седмица на кампанията за имунизиране с китайския препарат на "Синовак".
С почти 300 000 са скочили смъртните случаи в страните от Европейския съюз в периода март - октомври миналата година, когато пандемията се разпространи на континента, в сравнение със същия период на 2019-а, показват данни на Евростат, публикувани днес.
Междувременно, председателят на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен подчерта: „Посланието е ясно - затварянето на границите в Европейския съюз заради пандемията е безсмислено. Това вреди на функционирането на вътрешния пазар и не е ефективно колкото целенасочените мерки. Затова се нуждаем от общ подход в тестването, проследяването на контакти, пътуванията и границите."
Русия подаде документи за регистрация на ваксината си срещу коронавирус „Спутник V“ в Европейския съюз. Очаква се тя да бъде оценена през февруари.
В Нидерландия от петък до 10 февруари ще бъде въведен вечерен час от 20:30 до 4:30, обяви премиерът Марк Рюте. Ще бъде наложена и забрана на полети от страни извън Шенгенското пространство.
-1 +8
-0 +5
Коментиран от #10
-0 +4
-1 +0
До коментар #4 от "Милко":
Взе ми думите от устата 😃😃😃
-1 +2
-1 +0
-0 +2
До коментар #3 от "БАЙ Х@Й‼":
на Европа да е нараснало с 1 милион през 2020 година? Почти всички европейски държави са с отрицателен естествен прираст, т. е. само намаляваме. Турция е изключения, но нея не я смятат обичайно към Европа.
Коментиран от #11
-0 +0
До коментар #10 от "Според теб има ли как населението":
Според мен това се дължи на изместването на горната граница на продължителността на живота...Повече стари хора, поради демографската криза, повече и умряли...,но за да го схванеш, трябва мъничко да помислиш, а не да се зомбираш от "новините".
-0 +0