Легендата на Арсенал и бивш играч на Барселона - Тиери Анри, призна, че е бил за Реал Мадрид в мача с Бенфика. Причината - расистките обиди към Винисиус Жуниор.
В ефир на CBS Sports, Анри потвърди, че е минал през подобно преживяване като това на играча на Реал Мадрид.
„Мога да се припозная в това, през което преминава Винисиус. Не харесвам Реал Мадрид, но бях за тях в Лисабон“, каза французинът.
„Това ми се е случвало толкова много пъти на терена. Говорил съм за това толкова много пъти след мачове. Обвинявали са ме и в търсене на извинения след мачове. Понякога се чувстваш самотен, защото твоята дума ще бъде срещу неговата", добави легендата.
"I can relate to what Vinícius Jr. is going through.. At times you feel lonely because it's going to be your word against his word."
— CBS Sports Golazo ⚽️ (@CBSSportsGolazo) February 17, 2026
Thierry Henry reflects on the incident between Vinícius Jr. and Gianluca Prestianni 🗣️ pic.twitter.com/qa11TICJ9H
"Не знаем какво е казал Престиани, защото той беше много смел, като си сложи тениската на устата, за да се увери, че няма да видим какво е заявил. Толкова очевидно, че вече изглежда подозрително. Защото не искаше хората да видят или прочетат това, което е изрекъл. След това реакцията на Винисиус ми подсказва, че нещо не е наред. Все още не знаем какво е било казано. Винисиус може да ни разкрие своята гледна точка, а Престиани, сигурен съм, няма да ни обяви какво всъщност е направил, защото в един момент видях Килиан Мбапе да се изправя срещу него и той отсече: „Не съм казал нищо", продължи Анри.
"Престиани е стравхливец", обяви пък в студиото колегата на Тиери Анри - Мика Ричардс.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 Хенри
Коментиран от #2
16:22 18.02.2026
2 Този коментар е премахнат от модератор.
3 Гаго
Ти не помниш, Анри споменава, че са го обиждали..
На кой да вярваме?
16:32 18.02.2026