Проблемите с храносмилателната система са много често срещани в наши дни. Забързаното ежедневие, стресът и нередовното хранене са само част от причините за страданието на много хора. Експерти по храненето обаче, разкриват тайна, с която ще подобрите състоянието на храносмилателната си система и ще се отървете от проблемите.
Според диетолозите е важно не само какви продукти консумирате, а и под каква форма.
Вижте 7 храни от дългия списък на суперхраните, които ще подобрят състоянието на тялото ви:
Йерусалимски артишок
Йерусалимският артишок е богат на естествния пребиотик инулин и фибри. В грудките на артишока има около 14-19% инулин. Йерусалимският артишок е нискокалоричен, но и засищащ продукт.
Репички
Те съдържат полизахарида арабиногалактан, благодарение на който в стомашно-чревния тракт възниква оптималната среда за полезни бактерии. Репичките са признат продукт от много фенове на здравословното хранене. Те са в състояние да заситят не само вас, но и чревната микрофлора.
Моркови
Ако добавите моркови към салатата, тогава червата ви ще са ви много благодарни. Както в репичките, в тези оранжеви зеленчуци се съдържа арабиногалактан, така че те са прекрасен естествен пребиотик.
Чесън
Той е в състояние да повиши имунитета. Освен това чесънът е добър пребиотик, който се бори срещу лошите бактерии. Макар че, когато използвате този продукт, вероятно ще трябва постоянно да миете зъбите си, заради миризмата.
Праз
Съдържа голямо количество фибри, флавоноиди, манган и витамин А, което допринася за бързото възстановяване на чревната стена.
Куркума
Тази подправка и популярна хранителна добавка заслужава похвала. Куркумата съдържа противовъзпалително вещество, което влияе положително на червата, подпомага тяхната микрофлора и подобрява мозъчната функция.
Аспержи
Те са богати на инулин, който влияе положително на микрофлората. Инулините принадлежат към клас диетични фибри, известни като фруктани.
В допълнение, аспержите помагат и за свалянето на излишни килограми. Те съдържат вещества, които възстановяват чревната стена, и магнезий, необходим за производството на ензими.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 ПърделГрад
12:53 26.02.2020
2 Този коментар е премахнат от модератор.
3 Zoryk
До коментар #2 от "Гост":
ЛАЙКА, бе Гостенино!Коментиран от #5, #6
13:01 26.02.2020
4 Бай Пешо карбуратора
13:33 26.02.2020
5 Този коментар е премахнат от модератор.
6 Този коментар е премахнат от модератор.